Сексуални фантазии на мажите: Овие работи ги излудуваат за време на сексот!

12 февруари, 2021
156934_dfgndgn_f

Нашата сексуалност е комплексна – исто така и нашите желби и фантазии – кога станува збор за сексуалниот живот. Затоа истраживме што се случува во главите на мажите и ви пренесуваме искрени одговори: 11 различни сексуални фантазии за кои мажите најчесто сонуваат.

Бидејќи сексот што ги прави среќни двајцата партнери е секогаш идеален и ја збогатува врската, не би било лошо да ја исполните неговата фантазија – секако, под услов да ви биде и привлечна.

 1. Секс во џакузи / бања / море

Секс во џакузи, додека жената е над него – се чини дека оваа фантазија возбудува многу мажи. Сè е влажно, чувството во вода е различно, а исто така добивате и масажа. Сон за многумина!

 1. Ејакулација по женското тело

Секој човек има некои тајни желби кога станува збор за ејакулација. Сепак, скоро сите сакаат кога тоа можат да го сторат на телото на жената (особено на нејзините гради и лице). Секако, зависи од вас да го прифатите или не.

 1. Игра за врзување за време на сексот

Мажите се возбудени од игрите за врзување во кревет. Тој не мора секогаш да биде подреден и приврзан, но понекогаш и вие сте „заробени“ и го оставате под контрола.

 1. Стимулација на пенисот

Не мора секогаш да е задоволство од рака! Понекогаш е доволно нежно и полека да го галите неговиот возбуден пенис. Ако го направите тоа со многу љубов и посветеност, ќе полудите од задоволство.

Совет: Некои мажи сакаат да ги мачкаат тестисите. Затоа, не заборавајте ги.

 1. Кога жената се допира за време на сексот

Многу мажи сакаат и сметаат дека е многу секси кога жената се допира за време на сексот. Не е важно дали станува збор за градите или за интимната област: мажите ќе поздрават каква било форма на мастурбација за време на сексот.

 1. Секс после велнес

Велнес е за чиста релаксација, а прикажана е и многу гола кожа. Ова најмногу возбудува, а кога станува збор за секс после велнес, тоа е често вистински огномет.

 1. Секс во кујна

Подготвувате вечера, испивте чаша вино, свири фина музика и одеднаш сте добро расположени и двајцата сте желни… Ако страста расте, пробајте секс во кујната! Имено, тоа место стимулира и сигурно ќе биде многу возбудливо за двајцата.

 1. Кога жената ужива во сексот

Нема ништо попривлечно за мажите од фактот дека уживате и во сексот. Покрај тоа што му дава дополнителна доза на самодоверба, тој во него потпалува и голем оган. Колку повеќе сте вклучени и двајцата, толку пострасен и поинтензивен ќе биде сексот. Затоа, за да може сексот да ви биде навистина задоволство и на двајцата, треба да разговарате и да си ги кажувате своите желби.

 1. Кога жената проголта сперма

Многу мажи сметаат дека е страшно секси кога жената голта сперма после орален секс. Имено, тоа му покажува дека сака сè со него и дека „не е згрозена“. Секако, таа мора да почитува дури и ако не сака да го стори тоа, како и сè друго што и е „не“ во сексот.

 1. Неочекуван секс

Неверојатно е секси за мажите ако ги изненадиме со сексуална игра – или спонтано го заведеме. Всушност сакавте да одите на шопинг или да работите? Не е важно – неочекуваниот секс е најдобар.

 1. Секс на невообичаени места

Во автомобил, во соблекувална или во канцеларија: сексот на невообичаени места ќе обезбеди дополнителна доза на возбуда. И тоа е добредојдената промена што ја посакуваат мажите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris