БАБИНА ТАЈНА ЗА СЛАБЕЕЊЕ – СТАРИНСКИ ЛЕКОВИ ПРОТИВ ВИШОК КИЛОГРАМИ: 5 намирници брзо ги топат масните наслаги

27 октомври, 2021
Stari-i-prirodni-recepti-za-mrsavljenje-1120987652

Бабини рецепти за слабеење – стари природни лекови против вишокот килограми и масни наслаги!

Природата е наш најдобар сојузник кога е здравјето во прашање, па затоа и во процесот на слабеење. Порано бабите имале проверени народни лекови за слабеење кои позитивно делуваат на метаболизмот, варењето, го намалуваат апетитот и поттикнуваат топење на масните наслаги, а можете да ги пробате и денес.

Еве неколку стари рецепти за слабеење на природен начин – ги користеле нашите баби:

Пченкарна свила – Во чаша врела вода, натопете една лажица сушена пченкарна свила, оставете ја 5 до 10 минути. Во текот на денот потребно е да се испие околу 3 шолји од овој чај пред оброк.

Јаболков оцет – дури и истражувањата докажуваат дека јаболковиот оцет ги топи мастите и го забрзува метаболизмот, што е совршена комбинација. Во чаша вода ставете една лажичка оцет и испијте ја пред појадок. Ова не е највкусната навика, но дава видливи резултати. Јаболковиот оцет не треба да се зема ако имате стомачни проблеми.

Целер – растение за кое се вели дека има негативни калории. Што значи тоа? Тоа значи дека за време на варењето согорувате повеќе калории отколку што сте внеле со конзумирање. Излупете и исечкајте свеж целер, а потоа консумирајте го како здрава ужина.

Црн ким – Источните народи веруваат дека црниот ким ја спречува дебелината, а можете да го користите во разни печива и салати. Одличен е за варењето, метаболизмот и намалување на надуеноста.

Мед и цимет – Секое утро, половина час по појадокот и навечер пред спиење, се препорачува да се раствори една лажичка мед и цимет во шолја топла вода и да се испие напитокот. Освен што позитивно влијае на дигестивниот систем, оваа комбинација на намирници е добра и за имунитетот, има пријатен вкус и го намалува ризикот од настинка.

Важно е да знаете дека овие домашни лекови за слабеење нема да ви помогнат да изгубите тежина преку ноќ, туку ќе го стимулираат процесот на слабеење и ќе го забрзаат посакуваниот резултат. Затоа е неопходна урамнотежена исхрана, но и физичка активност, а со нив овие природни лекови ќе бидат вистински двигател за топење на масните наслаги.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris