Баш како на филм: Сакаме да патуваме со овој воз уреден од режисерот Вес Андерсон

15 октомври, 2021
profimedia-0637735170-790x527 (1)

Филмскиот режисер е познат по филмовите „Grand Budapest Hotel“, „The Royal Tenenbaums“ и „The Darjeeling Limited“ и уникатната естетика што се провлекува низ сценографијата, костимите и стилот на неговите филмови, а сега го остави својот препознатлив белег во вистински амбиент и уредена внатрешност на возот.

Во соработка со Белмонд, компанија специјализирана за луксузни патувања, Андерсон го редизајнираше ентериерот на возниот британски автомобил Пулман од 1950 -тите. Комбинирајќи смарагдно-зелени ткаенини, темно дрво и маркетинг во стилот на Арт Деко, го оживеа духот на веќе малку заборавените патувања со луксузен воз.

Во согласност со името на вагонот Cygnus, бројни детали се поврзани со лебеди, како што се садови за ладење шампањ или лисја од сребро што го покриваат сводот, што оставаат впечаток на водена површина.

Возот патува од лондонската станица Викторија до Кардиф, а цената е 400 фунти по лице за патување што вклучува оброк или околу 1.800 фунти за приватно купе за 4 лица. Вагонот, исто така, може да се изнајми за приватни групи до 26 луѓе кои сигурно би уживале во ова ретро патување кое има гламур од минатото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris