„Бев повреден, лут…“ Бибер објави инспиративен статус 7 години по апсењето

24 јануари, 2021
dzastin-biber3-830x0

– Моето охрабрување кон вас е да дозволите вашето минато да биде потсетник за тоа колку Бог ви донесе – напиша пејачот

Пред 7 години, Џастин Бибер се најде во центарот на светското внимание, и не за добро. Имено, тој еднаш беше уапсен во Мајами, па дури беше напишано и дека му се заканува депортација во Канада.

Да потсетиме, Џастин во тоа време возеше несовесно, па дури и се спротивстави на апсењето. На крајот, тој се изјасни за виновен и подоцна донираше 50.000 долари во добротворни цели.

Бибер, кој реши да работи на себе за да стане подобра личност, објави инспиративен статус на Instagram.

– Ме уапсија пред 7 години, тоа не е мојот најдобар момент. Не сум горд на тоа каде сум бил во мојот живот. Бев повреден, несреќен, збунет, лут, измамен, погрешно разбран и лут на Бога. Носев премногу кожа за некој во Мајами. Сето ова да кажам дека Бог ми донесе долг пат. Од тогаш до сега, јас разбрав нешто… Бог тогаш беше близу до мене, како и сега. Моето охрабрување кон вас е да дозволите вашето минато да биде потсетник за тоа колку Бог ви донесе нешто во животот. Не дозволувајте срамот да го уништи вашето „денес“, дозволете му на Исус да прости и да гледа како вашиот живот цвета во сè што Бог замислил за вас. ВЕ САКАМ ДРУШТВО, СО ЦЕЛОТО МОЕ СРЦЕ – напиша Џастин на Instagram и објави фотографија од апсењето во 2014 година.

Погледнете како изгледаше Justастин Бибер кога беше уапсен во галеријата:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris