10 најсмешни Твитови за делењето на кревет со партнерот

24 јануари, 2021
dreamstime_l_75783773

Спиењето со партнерот понекогаш може да биде вистински кошмар. Додека сите го сакаме тоа чувство на блискост додека спиеме со партнер, навикнувањето на работите што ги прави партнерот додека спие може да биде иритирачко

Добар сон кога спиете со вашиот партнер во кревет не е лесен подвиг. Мора да се справите со цела низа досадни навики и потенцијални нарушувања на спиењето: ‘рчењето, гласно дишење, крадење на ќебе или премногу одложување на алармот. Соприжниците сепак успејаа да најдат хумор на Twitter во овие иритирачки околности.

Погледнете неколку смешни твитови подолу во врска со делењето кревет со партнерот.

1. Еден сопруг напиша дека колку и да е топла ноќта, никогаш не треба да потценувате колку можат да бидат ладни нозете на вашата сопруга кога ќе ти ги стави на грб.

2. Друга жена рече дека нејзиниот сопруг се свртел кон неа минатата ноќ, ја отвори устата и започна да ’рчи директно во нејзините очи.

3. Маж објасни дека сè во врската е прекрасно и едвај чекате да се видите повторно, но во брак замерувате кога коленото на вашата сопруга ќе премине на вашата страна на креветот.

4. На сите во брак треба да им се советува да спијат со одделни ќебиња, тврди една жена.

5. Една сопруга тврди дека повторно нашла ќебе од каучот во кревет. Таа тврди дека нејзиниот сопруг ја започнал војната со тоа и дека ако ја направи таа грешка уште три пати, тој ќе биде истеран.

6. Ситуацијата кога ќе стапите во брак и ќе пробате цел живот да откриете што да правите со вашите раце кога спиете станува главен проблем.

7. Кому му е потребна теретана кога можете да тренирате полно тело кога ќе се обидете да се прикрадете под тешкото ќебе на вашата сопруга за да можете да се гушкате, тврди еден сопруг.

8. Кога кучето ’рчи, тоа е премногу слатко. Но, кога сопругот ‘рчи, тоа предизвикува бес кај нас.

9. По 22 години брак, оваа сопруга тврди дека најдобриот совет што може да го даде е да се омажи за некој што не ѝ поставува аларм на секои пет минути и потоа да го одложува на секои пет минути.

10. Прво доаѓа љубовта, а потоа доаѓа реалноста каде сфаќате дека сте во брак со некој што има вклучен звук на тастатура додека пишува на мобилниот телефон во кревет секоја вечер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris