БИДЕЈЌИ ДА СЕ БИДЕ СЛАБ НЕМА НИ ЦЕНА НИ АЛТЕРНАТИВА: Ова е суровата диета на Наоми Кемпбел!

24 април, 2021
185757_profimedia0417092519_ls

Наоми Кембел е една од најпознатите и дефинитивно најзгодните супермодели во светот. Иако тајната на нејзината совршена фигура се чуваше долго време, Шон Џон, готвачот на нејзината кујна, конечно ја сподели со публиката храната без која овој модел не може да замисли ниту еден ден.

50-годишната жена во една прилика веќе призна дека јаде само еден оброк на ден, а судејќи според зборовите на нејзиниот готвач, дури и ова јадење мора да се направи според одредени прописи.

„Готвев цела деценија. Мојата работа е да направам едно јадење на ден од намирниците што самата Наоми ги набавува, многу едноставно и здраво. Таа е „итал“, што е јамајкански збор за лице кое следи вегетаријанска диета. Кога таа патува, јас ѝ правам храна за патувањето затоа што не сака храна со авион“ – изјави Шон Џон за „Пејџ Сикс“, додавајќи дека Наоми не консумира храна често од неговиот ресторан:

„Наоми никогаш не порачува храна од ресторан. Доколку се реши за таа опција, секогаш ќе бара да направиме нешто што го нема во менито. Јас секогаш создавам ново јадење за неа.“

„Друга важна работа – Наоми обожава различни вкусови. Таа не одобрува пиперка, но навистина сака билки“ – заклучи готвачот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris