Бисери на мудроста на убавицата од златното доба на Холивуд, Лорен Бакал

17 септември, 2021
profimedia-0588915264-e1631814327198-790x540

Холивудската актерка од Златното доба, Лорен Бaкал се прослави со улогите во ноар филмови во кои глумеше заедно со нејзиниот 25-годишен сопруг Хамфри Богарт, но исто така се занимаваше со комедии како „Како да се омажиш за милионер“, со Мерилин Монро. Покрај исклучителната убавина, гледачите ја паметат и по изгледот и длабокиот, рапав глас. Иако можеби оставила таков впечаток во улогите, самата си велела дека никогаш не била мистериозна и дека никогаш не престанала да зборува. А што рече таа за животот, разводот и стареењето, прочитајте подолу:

За препознатливиот поглед:

„Се тресев толку многу од нервоза што единствениот начин да ја држам главата е да ја спуштам брадата до градите и да ја погледнам Боги. Така настана „Изгледот“.

За актерскиот бизнис:

„Правењето будала од себе е нешто што сите актери го ризикуваат. Тоа е дел од нашата работа. И тоа не е крај на светот, иако понекогаш изгледа така ‘.

За разводот:

„Во Холивуд, еднаков развод значи дека секој добива 50% публицитет“.

За стареењето:

„Мислам дека целиот мој живот се рефлектира во моето лице и треба да бидам горда на тоа“.

За животот:

„Детството го поминав во Њујорк возејќи се во метрото и во автобуси. И знаете што учите како Њујорчанец? Дека светот не ти должи апсолутно ништо ‘.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris