Бритни Спирс се најде на листата на највлијателните луѓе на годината – и го избриша нејзиниот профил на Инстаграм

18 септември, 2021
profimedia-0631794703-e1631893554209-790x557

Бритни Спирс има неколку горчливо – слатки месеци зад себе: годините на борба за сопствените права кулминираа со движењето #FreeBritney, поттикнаа неколку документарни филмови, промена на американскиот закон за старателство и се чини, конечно, промена во ситуацијата на пејачката – бидејќи нејзиниот татко 07 септември поднесе барање да го прекине старателството под кое живееше Бритни во последните 13 години!

Со оглед на големиот медиумски интерес, но и фактот дека ги охрабри промените и во законодавството и во сопствената ситуација, Бритни се најде на листата на Тајмс на 100 – те највлијателни луѓе од 2021 година во Друштвото на икони, во која има активисти и активисти за човекови права, како Наоми Осака, Алексеј Навални, Доли Партон и принцот Хари и Меган. Во текст кој зборува за нејзините заслуги, Парис Хилтон ја опиша како „олицетворение на радоста и покрај злоупотребата што ја доживеа, што ќе ја претвори болката во цел“.

На судското рочиште пред неколку месеци, Бритни го откри степенот на контрола до кој достигнуваат овластувањата на старателот во нејзиниот случај и побара укинување на спорното старателство.

И се чини дека нејзините желби, навидум скромни, да возат со дечко во автомобил и да основаат семејство, наскоро ќе се остварат бидејќи во неделата се вери со своето долгогодишно момче Сем Асгари со прстен на кој и го врежа прекарот „Lioness“ (Лавица) ..

Таа ја сподели среќната вест со своите обожаватели на Инстаграм, но со бројни честитки, коментарите „Нека го потпише предбрачниот договор“ беа уште побројни! Меѓу нив беше и коментар на актерката Октавија Спенсер, која подоцна се извини за тоа, наведувајќи дека нејзината намера е да се шегува, а не да повредува. Самиот Асгари покажа дека има смисла за хумор одговарајќи: „Убаво што сакаш да објасниш, но нема негативни чувства. Шеги и заблуди доаѓаат со територијата“, додавајќи дека тој ќе потпише предбрачен договор бидејќи „Морам да ја заштитам колекцијата на џипови и чевли ако еден ден одлучи да ме застрела“.

Сем, барем јавно, се смееше на силните коментари и замавна со раката, но факт е дека јавноста, дури и со најдобра намера, се стави во позиција кога поп принцезата, уморна од живеење според туѓите правила, да наметнува нејзиното сопствено мислење. Така, Бритни привремено го избриша својот профил на Инстаграм и им твитна на загрижените обожаватели на Твитер: „Не грижете се, јас само земам мала пауза од социјалните медиуми за да ја прославам свршувачката !!! Ќе се вратам наскоро.“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris