ЧУДОТВОРНА КРЕМА ОД ГРУЗИСКИТЕ ИСЦЕЛИТЕЛИ: Ги смирува сите кожни заболувања, а особено проширени вени!

18 септември, 2021
256757_shutterstock-767402161_ls

Кога традиционалната медицина е немоќна, народните лекови доаѓаат на спасување. Постојат различни креми кои работат исто, ако не и подобро од оние од аптеката. Ви носиме рецепт за чудесна маст која помага при рани и кожни болести.

Оваа маст одамна е тајна на грузиските исцелители! Луѓето кои го пробале тврдат дека е одлично за лекување на еризипели (црвен ветер) и проширени вени.

Потребно е:

200 мл маслиново масло;
100 гр природен пчелин восок;
100 гр смола од четинари (бор, смрека, кедар);
2 лажици мед;
1-2 гр прополис.

Подготовка: Во тенџере ставете пчелин восок, потоа додадете маслиново масло и смола од четинари. Се вари на пареа околу 10 до 12 минути. Прво мора да ја сомелете сувата смола во прав.

Додадете мед и варете уште 8-10 минути. Потоа додадете прополис и варете повторно 8-10 минути, мешајќи постојано. Тргнете од оган, изладете и истурете во стаклена тегла. Оваа маст треба да се чува само во фрижидер. Добро подмачкајте го болното место. Можете да го користите еднаш или двапати дневно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris