Брза пита со спанаќ: Сочна и хранлива пита за совршена вечера! (РЕЦЕПТ)

17 јануари, 2021
191353_shutterstock-173332610_ls

Ќе уживате во секој вкусен залак

Состојки:

400 гр спанаќ

4 јајца

1 чаша пченкарно брашно

2 чаши пченично брашно

100 мл масло

1 кесичка прашок за пециво

1 до 2 лажички сол

1 чаша кисело млеко

300 гр сирење.

Подготовка:

Спанаќот измијте го и исецкајте го или искинете го, па прелијте го со врела вода и оставете го настрана. Ако преферирате, можете и да го обарите.

Изматете ги јајцата и додадете ги другите состојки. На крај, додадете го спанаќот што го исцедивте од водата и сè убаво измешајте. Истурете во подмачкан плех со средна големина и ставете го во веќе загреана рерна и печете на 200 степени околу 30 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber