Чајни колачи со мед – идеално задоволство со кафе или чај!

12 јануари, 2021
колачи

Потрбено ви е:

200 гр брашно

1 јајце

50 гр путер

кора од лимон

лажица мед

Подготовка:

Со миксер изматете ги путерот со медот и јајцето, додадете прашок за пециво и каранфилче. Додадете брашно, потоа кора од лимон и измесете мазно тесто. Тестото не смее да биде тврдо. Додадете го делот за бисквити во мелницата за месо и извадете ги бисквитите. Печете на 180 степени околу 15 минути.

Уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber