Дали има послатка тајна за мека и нежна кожа од оваа? Имаме рецепт за неодолива купка од чоколадо за неделно уживање

7 февруари, 2021
Screenshot_2

Уживање во чоколадо без грижа на совест: чоколадото за капење дефинитивно го овозможува тоа. Чоколадната лента за бања изгледа како конвенционално чоколадо и мириса исто толку примамливо со својот сладок мирис на какао. Сепак, наместо чоколадо за закуска, тоа е пријатен додаток во бањата.

Две до три парчиња чоколадо за капење во вода се доволни за галење на телото и умот. Имено, ова чоколадо содржи хранливи состојки – како шеа путер, какао путер и есенцијални масла – кои ја хранат кожата така што е мека на допир и ви дозволува да го исклучите мозокот по стресниот ден.

Можете да купите чоколадо за бања преку Интернет, но ако сакате сами да направите додаток за бања, имаме рецепт за вас.

Рецепт за 2 плочки чоколадо за капење:

Состојки

• 100 гр сода бикарбона

• 20 гр млеко во прав

• 120 гр путер од какао

• 10 гр шеа путер

• есенцијално масло по ваш избор (на пр. Розово дрво или бадемово масло)

• 15гр мулсифан (емулгатор)

• Факултативно: цвеќиња за украсување

Подготовка

1. Измешајте сода бикарбона и млеко во прав во сад.

2. Потоа стопете го путерот од какао и шеа путероти оставете го малку да се излади.

3. Додадете го мулифанот во стопениот путер, а потоа додадете ги состојките во прав и промешајте. Додадете десетина капки кое било есенцијално масло.

4. Кога сите состојки се добро измешани, истурете ја смесата во чоколаден калап (ако користите цвеќе за украсување, ставете ги цвеќињата прво во калапот) и оставете да се олади и стврдне.

Совет: најдобро е да се завитка цврсто чоколадото за бања во фолија! Кога ќе ја пуштите водата во када, едноставно искршете две или три парчиња и додадете ги во водата за да се растворат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber