Дали некогаш ви се случило додека гледате во телефон да ја удрите главата во бандера или едноставно да паднете како мало дете!? (ВИДЕО)

2 февруари, 2021
sfaasfa_400x0

Голем број луѓе гледаат во телефонот додека одат по улица, а колку може да биде опасен, покажуваат видеата од социјалните мрежи.

Комуникацијата, пораките и видео повиците станаа константа во модерната ера, но она што многумина го забораваат е да најдат мерка за сето ова.

Колку пати сте оделе по улица и некој ве „турнал“ затоа што пишувал порака додека одел? Многу ситуации на кои сте биле сведоци сигурно ве насмеале, но сигурно има и такви кои ве налутиле. На пример, кога на семафор ќе видите дека возачот не се движи затоа што пишува пораки. Тоа не само што е опасно, туку се казнува и со закон.

Ако сте на телефон, или треба да напишете порака, застанете, смирено завршете ја комуникацијата и продолжете по патот, бидејќи движењето додека гледате во телефонот може да биде опасно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber