Дали сакате да создадете и да го зачувате богатството? Ставете го огледалото во оваа соба!

18 јануари, 2021
бога

Огледалата на фенг шуи имаат можност да ги рефлектираат или размножуваат работите во вашиот дом. Така, тие можат визуелно да создадат впечаток на просторност, а исто така можат да го забават или забрзаат протокот на енергија во просторијата …

Експертите за фенг шуи не препорачуваат поставување огледала директно преку влезната врата. Тие исто така велат дека најдобро е да ставите огледало во трпезаријата затоа што тоа ја претставува вашата способност да создавате и зачувувате богатство. Напротив, огледалата во кујната треба да се избегнуваат, особено ако се свртени кон шпоретот, бидејќи се верува дека овој простор „е домаќин“ на негативна енергија.

Огледалата треба внимателно да се користат во спалната соба. За нив се верува дека имаат способност да активираат енергија во просторијата во која се наоѓаат, па затоа не се сојузник на звучниот сон. Исто така, во бањите избегнувате поставување огледала спроти вратата или чашата. Огледалата поставени спроти вратата обично се сметаат за лоша идеја во секоја просторија, вклучително и во бањата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber