ДАЛИ ВАШАТА КУЌА Е СЕ УШТЕ УКРАСЕНА?! Еве зошто треба да ја тргнете новогодишната декорација!

22 јануари, 2021
2101011_profimedia0397675464_ls

Сите ги сакаме новогодишните украси и сијалички затоа што тие го подигнуваат нашето расположение и ни го прават животот подобар.

Традиционално, по Божиќ, куќата се чисти, а потоа треба да се отстрани новогодишното украсување, а Фенг Шуи убаво се наведнува тука – во овој систем за добар живот, сè што ја заврши работата треба да се отстрани од куќата. Ова значи дека секој вид новогодишно украсување треба да се отстрани по третиот ден на Божиќ. Тогаш куќата треба да се исчисти и тој момент треба да се искористи за да се отстранат елката, фенерите и другите новогодишни украси. Сепак, на многумина им е жал што ќе го отстранат, бидејќи во текот на мрачните зимски месеци, тие внесуваат добро расположение во нивниот дом. Постои поинаков начин да се задржи духот на радост во домот.

1. Прашина

Главната причина зошто елката и украсите треба да се отстранат веднаш по Божиќ, а најдоцна до Свети Јован, е прашина. Многумина го украсуваат домот дури и пред Свети Никола и тоа е доволно време да се собере прашина што не може да се отстрани со бришење.

2. Новата година заврши

Новогодишните украси припаѓаат на новогодишните празници, и тие завршија. Ако не ги отстраните ментално, останувате во минатото. Новата година е проследена со нови празници. Украсете го вашиот дом со борови гранчиња, користете миризливи свеќи и отстранете сè освен зимските украси.

3. Пролетта е близу

Размислете за времето што доаѓа, а тоа е пролетта. Размислете за украсување на вашиот дом во март, што ќе донесе нова надеж. Земете сијалици што никнале, тие носат оптимизам.

4. Лампиони

Купете класични светилки, како што се кинески лампиони, и користете ги за осветлување што го крева расположението. Новогодишни сијалички, едноставно, тргнете ги!

Според непишаното правило, целата новогодишна ноќ мора да се отстрани 12 дена по Божиќ!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris