Десет сексуални предизвици за оние кои сакаат малку да експериментираат

22 јануари, 2021
befunky-collage_EzsfSmi

Гуруто за секс Трејси Кокс тврди дека овие сексуални игри ќе предизвикаат страсти ако сте заглавени во рутина и предлага предизвици како што се секс „наопаку“, оргазам без раце и признавање на тајни и изопачени признанија

1. Ставете превез на очите и двајцата

Зошто да го сторите тоа: Иако сексот во светло има очигледна корист (за почеток е полесно да се најде нејзиниот клиторис), сексот во целосна темнина има и придобивки. Со отстранување на сетилото за вид, вие зголемувате сè друго – особено допирот. Ова е причината зошто повеќето луѓе ги затвораат очите кога се бакнуваат или имаат секс: целосно да се фокусираат на чувството.

Како да го направите тоа: Користете шал или превез за очи или можеби и двете за да бидете сигурни дека не можете да ѕирнете малку. Чувајте ја просторијата што е можно потемна, а потоа затворете ги очите пред да се соблечете. (Отстранувањето на превезот за очи е дел од забавата.) Дури и ако имате секс точно на ист начин како и секогаш, тоа е сосема поинакво искуство кога целосно се потпирате на други сетила.

Зошто делува: Посвесни сме едни за други, дишењето, воздивнувањето и сите други звуци на секс кои обично може да се изгубат кога гледате. Друг бонус: има елемент на изненадување. Штом вашиот љубовник прекине контакт, не можете да видите каде оди понатаму … сè додека не почувствувате рака како ја милува внатрешноста на бутовите, не слушнете некој валкан шепот во увото и не го почувствувате јазикот на местото што најмалку го очекувавте.

2. Секој пат – различен оргазам

Зошто да го сторите тоа: Колку повеќе различни начини на кои можеме да доживееме оргазам, толку полесно е да се постигне оргазам и толку повеќе ќе имате.

Како да го направите тоа: Секој пат кога имате секс, доживувате оргазам на поинаков начин. Може да го замени продорниот оргазам за орален секс. Следниот пат ќе го сторите тоа рачно; некое време после тоа, со користење на играчка. Направете го истото и алтернативни оргазми помеѓу вибрирачки оргазми, орални сексуални оргазми, стимулација на рацете или мастурбација пред вашиот партнер.

Зошто делува: Сите имаме докажан начин за кој знаеме дека е најсигурен начин да се постигне оргазам. Овој предизвик нè принудува да се отвориме за нови методи.

3. Откријте сексуални признанија

Зошто да го направите тоа: Колку повеќе парови зборуваат за секс, толку е подобар сексот. Ниту еден сексуален проблем не е нерешлив ако имате добра комуникација. Тоа ви прави навика да зборувате за секс без притисок и да излезете со нови работи што треба да ги пробате.

Како да го направите тоа: Поставете го тајмерот на вашиот мобилен телефон на пет минути. Секој од вас доаѓа во ред, а другиот мора да молчи целосно додека другиот зборува (иако може да водите белешки!). Кога е вашиот ред, наведете пет работи што ги сакате и што вашиот партнер прави сексуално и зошто. Следат пет нови работи што би сакале да ги испробате и зошто. Не брзајте да го опишувате секое сценарио: ова е игра на замав колку и вежба дизајнирана да одреди што прави секој од вас „правилно“. Можете да го направите тоа спонтано или претходно да подготвите неколку одговори – што ѝ одговара најмногу на вашата личност.

Зошто делува: Седење и сериозно разговање за тоа што функционира, а што не во вашиот сексуален живот е страшно за многу луѓе. Тоа го претвора во игра и го прави забавно – покрај тоа, вие зборувате само за позитивни работи, така што никој не е навреден. Секоја листа од пет нови работи што сакате да ги испробате значи дека веројатно ќе завршите со најмалку шест или седум, и двајцата се согласувате дека навистина сакате да го направите тоа. Разновидноста е сè!

4. Направете нешто сексуално секој ден во месецот

Зошто да го правите тоа: Ве исфрла од чекање за совршени сексуални услови пред да започнете со секс. Многу парови се виновни за ова: чекате истовремено да сакате и двајцата секс, што треба да се совпадне со времето кога имате приватност и времето за да го направите тоа навистина. Да чекате вашите сексуални планети магично да се усогласат е причината што многу парови немаат навика да имаат редовен секс.

Како да го направите тоа: Имајте на ум дека предизвикот вели „нешто сексуално“ а не „секс“. Размислете повеќе сензуално, а не сексуално. Длабок, долг бакнеж на јазикот. Купка заедно. Масажа додека гледате телевизија. Вашиот партнер ви дава орален секс, вие не мора да возвраќате со тоа, па превртете го. Прочитајте еротска книга заедно. Гледајте порнографија. Пронајдете неколку нови сексуални пози за да ги испробате. Само обидете се да направите една секси, еротска работа, без оглед колку е мала, секој ден во текот на еден месец.

Зошто делува: Ве исфрла од концептот дека сексот мора да има почеток, средина и крај. И – подеднакво важно – дека сексот значи врска.

5. Пробајте оргазам без раце

Зошто да го правите тоа: Сексот не е наменет за сериозност, но сите ние го сфаќаме премногу сериозно. Ова е разигран, забавен начин и двајцата да размислуваат надвор од рамките, кога станува збор за стимулација.

Како да го направите тоа: Врзете ги рацете на вашиот партнер заедно (или зад грб или напред) и потоа замолете го да ве заведе. Тие немаат друг избор освен да ја користат устата да лижат, гризат, грицкаат, зборуваат валкано. Или инвентивно истражувајте интересни можности користејќи делови од себе за кои нормално не би сонувале да се вклопите во љубовна игра. (Кој знаеше дека лактот може да направи чуда?) Додадете масло за масажа и масирајте го партнерот со целото тело. Вие сте ограничени од вашата фантазија, а ако навистина сакате да ги направите работите интересни, и двајцата имајте врзани раце зад грб.

Зошто делува: Милување, допирање, користење сексуални играчки наместо прсти, зголемување на количината на орален секс што обично го имате – сето тоа овозможува поразновиден секс и зголемено задоволство.

6. Орален секс наопаку

Зошто да го направите тоа: Дури и малите прилагодувања на старите омилени работи делуваат за да заживеат застоен сексуален живот.

Како да го направите тоа: Легнете настрана над креветот и спуштете го телото на подот, скоро како да имате држач за рака. Главата и дланките се потпираат на подот, нозете и трупот се потпираат на креветот. Вашиот партнер клечи на креветот, меѓу вашите нозе.

Зошто делува: Со оглед на тоа дека сте ​​превртени наопаку, притисокот во вените на лицето и вратот создава прилично зачудувачки сензации. Оргазмот додека сте во оваа позиција е неверојатен! Звучи малку застрашувачки? Наместо тоа, свртете ја поза 69 настрана.

И двајцата лежите на колковите, глава до пети, свртени еден кон друг. Тогаш секој од вас ја користи внатрешноста на бутот како перница за главата на вашиот партнер. Тоа е едноставна варијација на нормата, но многу поудобна за обајцата.

7. Повеќекратен оргазам

Зошто да го сторите тоа: Повеќето луѓе мислат дека повеќекратен оргазам значи дека се доживува оргазам еден по друг, а тие се разделуваат само со секунди. Можно е – но за повеќето луѓе тешко е да се постигне. Подобро е да се стремите кон комплексен единствен оргазам: секој е одделен и изразен, но има повеќе од еден во истата серија.

Како да го направите тоа: Најдобар начин да доживеете повеќе од еден оргазам на сесија е да го смените типот на стимулација. Алтернативен орален секс со однос со друга симулација (прсти) или сексуални играчки; гледајте малку еротика за да продолжите понатаму. Избегнувајте допирање на мали, чувствителни области веднаш по првиот оргазам. Нервните завршетоци се премногу на работ, па наместо зумирајте на поголеми фокуси како гради, долни образи, внатрешни бутови и назад, додека да се смират.

Зошто делува: Ова помага да се запре навиката да преминете на испробани и користени методи кога и двајцата сте подготвени да доживеете оргазам.

8. Совладајте ја техниката „мачка“

Зошто да го направите тоа: Не е ново, но малку парови го совладуваат. Постојат многу причини зошто треба да се обидете. Заменете го традиционалниот секс со прилагодувања на оргазам и ќе ги удвоите шансите на жената за менопауза и ќе го забавите со приближно иста брзина. Потребна е контрола и вежбање, вежбање, вежбање.

Како да го направите тоа: Вие сте на врвот, но не брзате кон оргазам, го продолжувате чувството. Карлицата е близу до вас, па коренот на неговиот пенис се трие од нејзиниот клиторис и останува таму додека се движите заедно. Замислете го движењето на лулка столче со исто темпо: тоа води нагоре, туркање нагоре и напред принудувајќи ја карлицата наназад. Тој ја присилува карлицата напред и назад. Тоа е притисок, а не притисок во стилот на пумпање.

Зошто делува: Не само што и се зголемуваат шансите за оргазам за време на пенетрација, доколку сексот е болен (таа е суво или грлото на матката е чувствително), тоа го прави сексот многу попријатен.

9. Пробајте нови техники

Зошто да го направите тоа: Кој сака да биде љубовник со еден трик? Протресете ја уморна рутина од предиграта испробувајќи три нови техники.

Како да го направите тоа: Рачни работи за него – користете лубрикант за сѐ. Свирете пијано: допрете горе и долу по неа, како да свирите на пијано за да ги разбудите нејзините нервни завршетоци. Обидете се со методот „рака под рака“: Олабавете ја тупаницата и држете ја за основата, лизгајќи ја раката кон коренот на пенисот и над главата. Другата рака следи одблизу, така што тоа е континуирано движење. Обидете се да го свртите движењето и движете се надолу. Направете два прстени околу неговиот пенис со палецот и показалецот од секоја рака, а потоа истовремено лизгајте континуирано во спротивни насоки.

Техники за орален секс за неа: Азбука: Клиторисот лесно може да се над-стимулира. Напишете ја азбуката над неа, со мек, влажен јазик и го решивте проблемот. Направете „V“: Држете два прста во облик на V околу нејзиниот клиторис (дланката е свртена кон него) и оставете ги прстите да се движат. Притиснете ги надолу, средно притиснете, потоа повлечете се, потоа притиснете надолу – и повторете со непречено, континуирано движење, користејќи го јазикот истовремено.

Зошто делува: Штом знаеме дека техниката делува на оргазмот на нашиот партнер, станува вистинскиот пат. Досадно, предвидливо и неимпресивно. Дури и ако на крајот се префрлите на стара класика, барем започнете со нешто ново.

10. Забрана за секс еден месец

Зошто да го направите тоа: Докажано е, избегнувајќи секс некое време, тој чувствува помал притисок на „изведба“, тоа завршува со поголеми шанси за оргазам. Исто така, ги принудува паровите да се одделат од вообичаената сексуална рутина и да дојдат до нови идеи и начини да си даваат едни на други задоволство.

Како да го направите тоа: Ви е дозволено да правите што друго сакате – бакнеж, орален секс, уживање во стимулација на рацете, меѓусебна мастурбација, сексуални играчки, анална игра или анален секс. Единственото нешто што е забрането е вагинален однос.

Зошто делува: Предиграта не е нешто што го правите пред „главниот настан“ во врската. Сексот треба да биде патување без крајна дестинација. Продолжената предигра исто така работи добро за мажите: нивните оргазми исто така се интензивираат сè додека е потребно за да се стигнат до нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris