Дали знаете кој пијалок има најмногу, а кој НАЈМАЛКУ КАЛОРИИ?

21 јануари, 2021
shutterstock_564136039

Ако сакате витка линија, обрнете внимание.

Ако внимавате на вашата линија, многу е важно што јадете, но и што пиете. Повеќето жестоки пијалоци имаат иста калориска вредност, околу седум калории на грам. Една чаша вотка, џин, рум, текила има околу 80 калории.

Кисела или обична вода воопшто нема калориска вредност, но сокот од лимон или лимета ќе додаде 20 калории во вашиот пијалок. На пример, една чаша текила со кисел и сок од лимета ќе има околу 100 калории.

Кога станува збор за вината, повеќето имаат околу 120 калории во една чаша. Пивото обично има минимум 150 калории.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber