Додека италијанските медиуми зујат за неверството на Златан Ибрахимовиќ со убавата водителка, неговата Хелена сè уште молчи

21 јануари, 2021
o_15809996_1024

Италијанските медиуми зујат за прељубата на Златан Ибрахимовиќ со нивната водителка Дилета Леот. Иако во меѓувреме открија дека Дилета е во врска со турскиот актер Кан Јаман, со кого наводно била фатена во страствен бакнеж, гласините за нејзината страсна врска со оженетиот Ибрахимовиќ не стивнуваат.

Италијанскиот неделник „Oggi“ објави дека Дилета и Ибрахимовиќ ја дочекале Новата година заедно. Наводно, Дилета го примила фудбалерот на Милан на прагот околу 21:20 часот, а сите светла во домот се изгаснале нешто по полноќ. „До утрото, тие веќе не се палеа“, изјави извор за неделникот.

Ибрахимовиќ веројатно нема да даде коментар на оваа тема, особено ако се земе во предвид дека тој веќе подолго време е во врска со 50-годишната Хелена Сегер, со која има и два сина. Нивната љубовна приказна е вечна тема за светските медиуми, бидејќи станува збор за нетипична романса помеѓу фудбалер и успешен претприемач.

Тоа е Хелена која е одговорна за многу деловни успеси и потези на Златан и тие прават или направија вистински „победнички“ тим. Според извори, таа наводно го советувала каде да ги вложи милионите што ги заработува на теренот.

Имено, иако Хелена ја започна својата кариера во моделингот, таа наскоро се фокусираше на градење деловна империја и, додека го запозна Златан, таа веќе беше прилично ситуирана. Во неколку интервјуа раскажа како изгледано нивното запознавање – Златан го опколи својот Мерцедес со своето Ферари.

ЈАС САМО ГО ВИДОВ НЕГОВИОТ ГОЛЕМ НОС И ЗЛАТНИОТ ЧАСОВНИК НА РАКАТА

“Бев лошо расположена и му се развикав. Мислам дека му се допадна тоа”, рече Хелена еднаш во легендарната анегдота. Иако ќе каже дека нејзините нозе се премногу кратки, а усните премногу големи, Хелена беше совршена за Ибрахимовиќ како таква.

А, фудбалерот не го крие тоа. “Како мислиш жени? Јас сакам само една жена”,ѝ објасни еднаш фудбалерот на новинарката кога му постави скокотливо прашање.

Во едно интервју, тој објасни и зошто неговата сопруга е толку важна за него. „Само таа ме разбира. Зборуваме многу за сè. Не сакам да ѝ ласкаме, но таа е … паметна, многу интелигентна. Не знам зошто трпи манијак како мене на грб”, рече Златан еднаш.

Таа има увид во сите негови финансии и придонесе многу за нивната заедница преку сопствените напори. Постои и емотивна компонента, Златан е многу приврзан за својата партнерка уште од раната младост. Дали потенцијална љубовна несреќа ќе го осакати и професионално – останува да видиме …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber