Диета 6 плус 1: За две недели 5 килограми помалку! (Мени)

25 јануари, 2021
204411_shutterstock-546629683_ls

Овој план на исхрана вклучува 2 циклуси од 6 дена со пауза од еден ден.

Се применува од понеделник до сабота. Во недела има пауза, тогаш треба да готвите супа со многу зеленчук и месо. Циклусот се повторува уште една недела, а повеќе од тоа не се препорачува.

Појадокот е ист секој ден, што значи:

едно овошје (сите овошја се дозволени, освен банана)
чај или кафе без шеќер
1 тост.

Понеделник е најтешкиот ден, бидејќи мора да гладувате малку, за да ви се намали стомакот.

Ручек:

портокал
чаша јогурт (со што е можно помалку маснотии)
салата
2 двопек
2 варени јајца.

Вечера:


чаша јогурт
1 тост,
1 варено јајце.


вторник

Ручек:

портокал
чаша јогурт
салата
2 двопек
250 грама пилешко

Вечера:


јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук (бидејќи секоја вечера е зеленчук – комбинирајте, на пример, еден ден мешавина, друг пат брокула.

Среда

Ручек:

портокал
чаша јогурт
салата
тост
Риба

Вечера:


јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук.


Четврток

Ручек:

портокал
чаша јогурт
салата
тост
250 грама стек од говедско месо

Вечера:


јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук

Петок

Ручек:

портокал
чаша јогурт
салата, тост
150 грама сирење
100-150 грама пилешко

Вечера:


јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук


Сабота

Ручек:

портокал
чаша јогурт
салата
тост
риба или бифтек од говедско месо

Вечера:


јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук

Во недела има пауза, но не смееме да претеруваме со храна. Повторете го циклусот уште еднаш.

Газирани пијалоци, тестенини, слатки и алкохол не се дозволени. Од течности, пијте само вода и чаеви без шеќер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris