КРАЈ НА АКТЕРСКАТА КАРИЕРА! Призна дека повеќе нема да снима филмови, СТАВА КРАЈ НА СЕ!

25 јануари, 2021
877997_nison-cov_ls

Еден од најпопуларните холивудски актери, Лиам Нисон, кој се прослави со многубројните улоги во филмови како „Војна на Sвездите“, „Списокот на Шиндлер“ и „96 часа“, неодамна ја шокираше публиката со изјавата дека повеќе не планира да игра во акциони филмови.

  • Наскоро ќе имам 69 години и имам уште неколку снимки да направам, ако вирусот корона ми дозволи, но тоа ќе биде тоа – рече тој за „ENews“ и додаде:

„Мојата одлука е конечна, освен ако не ме присилат поинаку“, се пошегува тој.

Да потсетиме, Нисон ја започна својата кариера во средината на 70-тите години на минатиот век и до денес има постигнато голем број значајни, главни улоги во филмски хитови.

Тој беше номиниран и за Оскар во 1994 година за ликот на Шиндлер во реализацијата на „Списокот на Шиндлер“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber