Диета од соништата: Со овој режим, килограмите исчезнуваат за три дена, а главната состојка е слатка! (МЕНИ)

22 јануари, 2021
200951_shutterstock-332874560_ls

Поради големиот број на хранливи материи, медот треба да се консумира секој ден, и колку може да биде корисен ако ви треба диета – откријте сами!

Нутриционистите ве советуваат да набавите и да користите мед со докажан квалитет пред да започнете, а предност имаат темните видови на мед. Ако ја следите оваа диета, можете да изгубите од 2 до 3 кг за само 3 дена, пишува Лепа и Сретна.

Првиот ден

Појадок: 2 жолчки од јајце измешани со лажичка мед. Пијте чај со лимон или кафе (без шеќер) со вашиот оброк.

Ручек: 100 гр сирење + 50 гр варени моркови + 50 гр варена брокула + 50 гр варен карфиол. Измешајте го сето ова во мешалка и направете крем. Додаток – чај или кафе со 1 лажичка мед.

Вечера: чаша чиста супа од зеленчук, парче интегрален леб и 1 јаболко / круша / портокал.

Пред спиење, пијте чај со лимон.


Друг ден

Појадок: исто како и првиот ден.

Ручек: Направете крем од едно меко варено јајце, лажица мед и 100 гр младо сирење. Пијте чај со лимон или кафе со вашиот оброк.

Вечера: 150 гр риба или пилешко филе, мала чинија салата од зеленчук и чај со лимон.

Трет ден

Појадок: исто како и првиот ден + едно јаболко.

Ручек: 50 гр сирење, парче ‘ржан леб и сад со свеж зеленчук со сок од лимон.

Вечера: 300 гр варен зеленчук, едно меко варено јајце и шолја чај со една лажица мед.

Забелешка: Јадете половина лимон секој ден!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris