Диета со златно семе: Вие сте секогаш сити, а тежината исчезнува за 15 дена!

10 јануари, 2021
48866_dorucak-u-krevetu_ls

Главната разлика помеѓу диетата „Златно семе“ и другите диети е дека никогаш нема да бидете гладни.

Диетата се базира на житни култури: просо, леќа, овес, јачмен, ориз. Овие житни култури содржат многу хранливи материи и елементи, вклучувајќи калиум, магнезиум, цинк, фосфор, железо и витамини од групата Б и многу други.

Целулозата, која е богата со житни култури, помага да се ослободат штетни материи од организмот и да се обезбеди продолжено чувство на ситост со сложени јаглехидрати.

Во рок од 15 дена за појадок, ручек и вечера и помеѓу оброците, јадете само каша, која се подготвува од семе во вода без додавање масло. За време на диетата, можете да пиете само чиста вода во неограничени количини.

 1. 2. 3 ден – каша од пченица
  Пченична каша има корисен ефект врз нервниот систем. Покрај тоа, оваа каша е многу добра за срцето и крвните садови.

 1. 5. 6. ден – овесна каша
  Овесната каша е особено корисна за луѓето кои страдаат од цревни заболувања. Покрај тоа, овесната каша ги чисти бубрезите и црниот дроб, ја стимулира работата на тироидната жлезда. Честата употреба на овој вид каша има корисен ефект врз кожата и косата.
 2. 7. 8. 9. ден – леќа
  Леќата е многу корисна при срцеви заболувања, црн дроб, бубрези, дијабетес. Ова жито е извор на железо.

 1. 10, 11, 12 ден – каша од јачмен
  Јачменот се препорачува за оние кои сакаат да се ослободат од вишокот килограми. Како нискокалорична, оваа житарка брзо го задоволува гладот, го подобрува метаболизмот, помага при запек.
  1. 13,14.15 ден – каша од кафеав ориз
   Оризот помага да се ослободи телото од токсини. Ова е особено корисно за пациенти кои се жалат на проблеми со зглобовите.

Како да се готви каша за да биде корисна за телото?

За да преживеат витамини и минерали, пред да готвите, исплакнете ги и потопете го семето во ладна вода 6-8 часа (по можност преку ноќ).

Потоа истурете чиста вода и ставете го на шпоретот. Кога водата ќе зоврие, додадете овес, јачмен, пченица … и тргнете го тенџерето од оган, и оставете го да отстои 2 часа.

Диетата „Златно семе“ е една од наједноставните и најефикасните програми за ослободување од вишокот килограми и подобрување на целокупното здравје.

Резултатите ќе ве воодушеват. Ќе изгубите вишок килограми, ќе се чувствувате светло во вашето тело, ќе го подобрите вашето здравје, а косата и кожата ќе добијат посебен сјај.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris