Диетата со маслинки е идеална за брзо отстранување на вишокот тежина

5 јануари, 2021
36b248212865478830bb63fdc66c2286b4420ef4

Ако сакате брзо да изгубите тежина, нутриционистите предлагаат да пробате диета со маслинки. Оваа диета е многу популарна во Италија, и ако сакате маслинки и маслиново масло, нема да ви биде тешко.

Диетата базирана на маслинки е многу ригорозна и трае само 3-5 дена. Може да изгубите и до 5 килограми за ова кратко време.

Јадете десет маслинки на празен стомак и земете една лажица маслиново масло.

Појадокот и ручекот треба да се состојат од салата направена од свеж зеленчук зачинета со маслиново масло.

За ручек и вечера – само маслинки (зелена или црна). Што се однесува до пијалоците, можете да консумирате само негазирана вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber