“Дино не можеше да пее за Белград”: Цеца откри сè за познатата песна што и ја подари Мерлин!

25 јануари, 2021
ceca-dino-merlin.jpeg

Она што е малку познато е дека Дино Мерлин и ја даде оваа песна, а многумина мислат дека Цеца му останала должна за тоа.

Дино навремено демантираше истакнувајќи дека песната и ја подарил на пејачката.

“На таа приказна е ставена точка одамна. Цеца ја отпеа песната “Белград”, што беше мој подарок за неа, и нема потреба да се зборува повеќе”, изјави тогаш за домашните медиуми. Сепак, песната крие уште една тајна, а тоа е дека всушност требала да биде дует, но Дино не можел да ја отпее.

„Тој за мене ја направи песната „Заборави “, а потоа ми рече дека има една убава песна за мене, направена за дует. Но, бидејќи тогаш имаше војна и не можеше да пее за Белград, тој ми рече дека само јас ја имам таа специфична емоција и тој ми ја подари таа песна “, рече Цеца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris