Домашен мелем со само 3 состојки: Длабоко ја хидрира кожата и може да спречи формирање на стрии! (РЕЦЕПТ)

13 јануари, 2021
233107_shutterstock-1168536172_ls

Стриите се оштетување на сврзното ткиво што се јавува поради брзото истегнување на кожата, а може да се дефинираат и како лузни. Стриите најчесто се појавуваат на местата на телото кои се најмногу изложени на истегнување, како што се стомакот, колковите, градите и задникот.

Најчесто се јавуваат за време на бременоста или поради ненадејно губење или зголемување на телесната тежина.

Овој домашен крем може да даде задоволителни резултати ако го користите редовно. Длабоко ја хидрира кожата, а негуваната кожа е помалку подложна на овој естетски проблем. Покрај тоа, може да спречи ширење на постојните струи.

Препорачливо е да се нанесува превентивно за време на бременоста со цел да се минимизира ризикот од развој на стрии.

Потребни состојки:

1 лажица масло од пченица (10 g)
1 лажица маслиново масло (25 g)
1 лажица гел од алое вера (20 g)

Подготовка:

Добро измешајте ги сите состојки и потоа нанесете ги на кожата со кружни движења. Оставете кремот да стои на кожата најмалку 15 минути, а потоа избришете го со крпа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber