ДОМАШНИ ПИЦА РОЛНИ, СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА МИГ: Веднаш направете двојна мерка, сите ќе ги грабнат бидејќи се премногу вкусни!

30 јануари, 2021
pica-rolnice

Рецептите за лиснато тесто се пригодни кога немате време да месите и сакате убави домашни пецива.

Земете лиснато тесто и направете ги овие супер ролни за пица! Можете целосно да ги прилагодите на вашиот вкус, да ги ставите во рерна и да имате топли пецива за само петнаесет минути.


Состојки:

Пакување од лиснато тесто

200 грама сирење

150 грама шунка или салама (по избор)

Грст маслинки

Оригано

Кечап

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 степени, обложете ја тавата за печење со хартија за печење. Расукајте го тестото во дебелина од околу половина сантиметар, намачкајте со кечап, посипете оригано и потоа нанесете фил – рендано сирење, суво месо, сецкани маслинки … Секако, на пицата можете да ставите што сакате. како што се некои зеленчуци, разни деликатеси од суво месо, фета сирење, спанаќ, се што е важно овие работи да бидат ситно исецкани за да можете да го завиткате тестото.

Започнете од најдолгата страна и превртете го тестото. Потоа исечете го на два прста дебели, ставете ги ролатите на хартија за печење и печете додека убаво зарумени. Послужете ги топли!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris