ДРУГОТО ЛИЦЕ НА „ЖЕЛЕЗНАТА ДАМА“: Со сопругот често оди на пливање, тој ја чува како капка вода на дланката, а таа обожува пиво!

23 септември, 2021
angela-merkel

Германската канцеларка Ангела Меркел многумина ја нарекуваат „челична дама“. Не е ни чудо, имајќи предвид дека 67-годишната жена е една од највлијателните жени денес и една од најголемите политичари воопшто.

По 16 години како канцелар, таа одлучи да се пензионира и да се посвети на помирен живот.

Цели 23 години, Меркел беше во брак со Јоаким Сауер, вториот сопруг со кој се омажи 15 години откако се разведе од својот прв сопруг, Улрих Меркел, исто така политичар.

angela merkel

Анџела го задржа своето презиме, но одлучи да го продолжи животот без него. Среќата ја најде кај Јоаким со кого го поминува секој слободен момент.

Иако Сауер и Ангела немаа деца, тој има две од нив од првиот брак. Двојката ужива во пешачење, пешачење, скијање и пливање, а папараците ги снимиле во неколку наврати. Судејќи според фотографиите, Јоаким е многу грижлив иљубезен кон неа.

Во нашата фотогалерија можете да ја видите Ангела Меркел во опуштени изданија:

 angela merkel - Profimedia

 profimedia-0170219295 - Profimedia

 profimedia-0294170232 - Profimedia

 profimedia-0345754390 - Profimedia

 profimedia-0343546988 - Profimedia

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris