Два, три, пет? Колку пати, ВО ТЕКОТ НА НЕДЕЛАТА, е доволно да водите љубов

15 октомври, 2021
Screenshot_1

Многумина живеат во заблуда

Сигурно сте слушнале како мажите размислуваат за секс на секои 60 секунди.

Тоа е такво клише и е апсолутно неточно.

Ако мажите навистина размислуваат толку многу за сексот, не би можеле да прават ништо друго.

И затоа, би било добро да се разјасни колку навистина е потребно секс за добра врска.

Мажите не сакаат повеќе секс отколку жените

Тим предводен од американскиот психолог Ејми Мус од Универзитетот во Торонто анкетираше повеќе од 30.000 луѓе за нивниот сексуален живот. Повеќето беа во брак или беа во врска.

Резултат: без разлика дали маж или жена – оние кои живеат во стабилна врска се задоволни со секс еднаш неделно. Така, научниците еднаш засекогаш го отстранија клишето дека на мажите им треба многу повеќе секс отколку на жените.

Интересно: задоволството на паровите се зголемува со зачестеноста на сексот – но само до еднаш неделно. Затоа, сексот пет пати неделно не значи дека врската е исклучително добра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris