ЅВЕЗДАТА НА ХИТ СЕРИЈАТА ЗАВЕДУВА СЛАВНИ МАЖИ: Еден од најпосакуваните фрлил око на глумицата!

26 октомври, 2021
Opera Snapshot_2021-10-26_105545_static.story.hr

Од почетокот на емитувањето, серијата „Squid game“ привлече големо внимание, а ниту главните актери не очекуваа ова корејско остварување да стане голема сензација.

Како резултат на тоа, актерите доживеаја неверојатна популарност, иако на некои од нив им беше тешко.

Многумина не можеа да ја догледаат првата епизода до крај, а ликот на Kang Sae-byeok (играч 067), млада севернокорејска девојка која ги загубила членовите на своето семејство како бегалец пред да се приклучи на играта, изгледа дека привлече најголемо внимание. .

Оваа улога беше доделена на младиот модел HoYeon Jung од Сеул. За само неколку дена по емитувањето на серијата на Нетфликс, HoYeon Jung стана најпопуларната корејска актерка на Инстаграм, со повеќе од 22 милиони следбеници.

Корејската убавица не можеше да остане незабележана ниту од познатите мажи. Откако на Инстаграм ја заследи познатиот пејач The Weeknd, сега истото го направи и познатиот рапер Дрејк.

 HoYeon Jung - Instagram

Се чини дека популарниот рапер, кој многумина го сметаат за еден од најпосакуваните мажи на светот, не и одолеал на корејската манекенка, а дали тој ќе остане на тоа или двајцата ќе остварат контакт, останува да видиме. .

Инаку, HoYeon е модел и нејзиниот ангажман во серијата „Squid Game“ е нејзината прва улога досега. „Бев само среќна што ја добив улогата и можноста да ги покажам моите актерски способности. Сè уште се чувствувам нервозна додека се присетувам на аудицијата преку екранот. Не ни сонував дека серијата може да стане толку глобална сензација“, рече таа.

Додека штотуку почна да глуми, таа суверено владееше со модните писти уште од нејзините тинејџерски денови. Како 16-годишна, таа се појави на модната недела во Сеул, се посвети на образованието и заврши модна насока на Универзитетот Донгдук.

Вниманието го привлече надвор од границите на Јужна Кореја пред пет години кога беше ангажирана од познатиот бренд Луј Витон. Оттогаш таа соработува со Марко Џејкобс, Фенди, Долче и Габана, Ботега Венето, Роберт Кавали и Макс Мара. Таа беше на насловните страници на јужнокорејското и јапонското издание на магазинот „Вог“, а снимаше видеа за модните кампањи на Шанел, Луј Витон и Хермес.

HoYeon има и телевизиско искуство зад себе бидејќи се натпреваруваше во шоуто „Korea’s Next Top Model“ и го освои второто место. Ова ѝ овозможи различни соработки со модни списанија.

Jung во јануари минатата година објави дека се фрла во актерските води, а секако добила корисен совет од нејзиното долгогодишно момче, јужнокорејскиот актер Lee Dong-hwi (36). Тој беше претставен на публиката во 1988 година во популарната серија „Reply“, а глумеше и во „Extreme Job“, вториот јужнокорејски филм со најголема заработка во историјата.

Сите ѝ предвидуваат убава брилијантна актерска кариера на HoYeon надвор од нејзината родна земја по нејзината улога во „Squid Game“, а доказ за тоа колку им се допадна на гледачите е нејзиниот профил на Инстаграм. Имено, бројот на нејзините следбеници рапидно расте и моментално има над 22 милиони. Покрај тоа, моделот направи уште една деловна соработка со Луј Витон и стана нејзин глобален амбасадор.

Нејзините физички трансформации се исто така особено интересни. Имено, поради природата на својата работа, младата убавица често ја менува бојата и стилот на косата, па била и русокоса и црвенокоса. Секој пат кога го прави тоа, таа изгледа како сосема друга личност, а секој пат одлично и стои.

 HoYeon Jung

 HoYeon Jung - Profimedia

 HoYeon Jung - Profimedia

 HoYeon Jung

 HoYeon Jung - Instagram

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris