Единствените чизми ко би ви требачле до март: Тамара Калиниќ пронајде необичен и несекојдневен модел!

26 октомври, 2021
328790_profimedia0635381691_ff (2)

Трендсетерката Тамара Калиниќ веќе некое време живее во Париз, а сега на своите следбеници на Инстаграм им откри дека на кратко ќе биде отсутна од дома поради работа. Таа привремено се прости од еден од најубавите градови во светот со фотографија од аеродром каде замислено гледа во далечината, а позираше во несекојдневна комбинација на облека совршена за кул есенски ден.

Тамара за патувањето избра темни фармерки и црн кардиган, а на подоцнежните фотографии видовме класичен тренч мантил во предимензионирана верзија, додека на својот стил додала, по малку изненадувачки, спортска црна капа. Изборот на додатоци го подигна комплетниот изглед на ново ниво, бидејќи познатата инфлуенсерка носеше темно сива биркин (една од неколкуте во нејзината богата колекција), но најголемо внимание привлече нејзиниот избор на чевли!

Српската трендсетерка носеше црни чизми кои достигнуваат до средината на потколеницата и можат да се класифицираат како борбени модели, кои беа апсолутен хит во последните две години. Тамара во оваа прилика облекла имаше модел кој не е чипкан и има темнозелен засилен ѓон. Иако не откри кој ги потпишува овие чизми, тие најмногу не потсетија на моделот наречен TIRE на модната куќа Bottega Veneta, чија цена е 1.200 долари, а достапни се во варијанти со ѓон од различни бои – дури и јоргована и реседо.

Комбат чизмите се еден од водечките трендови во двете есенски и пролетни сезони и обезбедуваат малку нервозен изглед и се многу практични бидејќи за разлика од обичните гумени чизми изгледаат одлично за време на сончевите октомвриски денови и се повеќе од корисни при лоши временски услови. Иако на прв поглед не изгледа така, згодни се и за комбинирање, што имавме можност да го видиме пред се благодарение на руската манекенка Ирина Шајк, која носи војнички чизми на безброј начини и може да се пофали со голема колекција на различни модели.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris