Една Албанка дала 5000 фунти за да може да го прекрши правилото за време на короната, па рече дека се „срами“

29 јануари, 2021
rita-ora-a-830x0

Шефот на еден ресторан во Лондон тврди дека тимот на пејачката Рита Ора (30) му понудил 5.000 фунти за да ги прекрши правилата пропишани за време на пандемијата Ковид-19 и да организира забава за нејзиниот 30-ти роденден, открива полицијата.

Имено, шефот на ресторанот „Каза Круз“, Скоти Батараи, рече дека му биле понудени пари за да сервираат пијалоци и храна на неколку лица, но дека планот набрзо се сменил.

Првичниот план беше седум лица да присуствуваат на забавата, но 30 од нив се појавија до 21 часот. Некои од нејзините гости беа видени како ја напуштаат роденденската забава околу полноќ, кога пристигна полицијата, додека други ја продолжија прославата до утрото.

  • Полицијата била повикана во саботата, на 28 ноември во 21:10 часот, поради известување за потенцијално кршење на здравствените мерки за време на вирусот корона – соопшти полицијата.
  • Рита и нејзината сестра први дојдоа во ресторанот. Имаше околу 30 гости, сите беа многу гламурозни и влегоа во зградата преку влезот од задната страна, додека обезбедувањето го гледаше влезниот влез за да се осигура дека никој друг нема да влезе во ресторанот. Забавата траеше до раните утрински часови – изјави извор за „Сан“.

Рита потоа им се извини на фановите со зборовите:

  • Длабоко жалам што ги прекршив правилата и за возврат разбирам дека тоа што се случи, ризикува многу луѓе. Ова беше сериозна и непростлива грешка во проценката. Со оглед на ограничувањата, сфаќам колку беа неодговорни тие постапки и преземам целосна одговорност. Особено се чувствувам засрамена кога од прва рака знам колку напорно работеле луѓето за да се борат против оваа страшна болест и дека сум целосно свесна за жртвите што ги дадоа луѓето и компаниите за да бидат сигурни дека сите се безбедни. Иако ова извинување нема да исправи ништо, јас сакам искрено да се извинам и да им се заблагодарам на сите медицински работници – заклучи таа.

Во меѓувреме, шефот на споменатиот ресторан беше отпуштен поради оваа одлука, а британската јавност е згрозена од потезите на пејачката. Им пречеше на луѓето затоа што истите правила не важат за богатите и сиромашните за време на пандемијата Ковид-19.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber