Едноставно решение: Исчистете го накитот и вратете му го оригиналниот сјај со помош на оваа смеса

16 октомври, 2021
Screenshot 2021-10-16 142638

Со текот на времето, накитот како прстените, со користење и доаѓање во контакт со разни надворешни фактори почнуваат да го губат оригиналниот сјај. Сепак, постои лесно и брзо решение.

Со само неколку алатки од кујната, можете да го вратите сјајот и оригиналниот изглед.

Овој трик бара малку детергент за миење садови, една лажичка прашок за пециво и топла вода.

Измешајте ги сите состојки заедно, потоа ставете го накитот во смесата. По само две минути, накитот треба повторно да биде сјаен и чист.

Ако прашокот за пециво не е при рака, можете да користите и сода бикарбона.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris