Можеби токму вака ќе изгледа кога ќе порасне: Велат дека принцезата Шарлот личи на кралица – но таа е идентична на оваа жена!

16 октомври, 2021
320609_profimedia0608933197_ff

Фаворитката на кралскиот двор дефинитивно е принцезата Шарлот!

Ќерката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон е исто така бескрајно шармантна, љубопитна и толку слатка, а многумина со години тврдат дека таа е слика и прилика на нејзината прабаба, кралицата Елизабета.

Сепак, иако навистина изгледа како кралица кога била мала, таа има уште поголема сличност со член на семејството Спенсер. Шарлот е речиси идентична со Кити Спенсер, внуката на принцезата Дијана. Лејди Кити е првото дете на Чарлс Спенсер (помладиот брат на принцезата Дијана) и Викторија Ајткен, а нејзината венчавка го следеше целиот свет неодамна.

<p><strong>Princeza Šarlot</strong> liči na svoju prabaku, <strong>krajicu Elizabetu</strong>, ali kada se pogledaju fotografije njene prelepe rođake, čini se da je, ipak, izgled nasledila sa strane porodice Spenser!</p>
<p><strong>Princeza Šarlot</strong> liči na svoju prabaku, <strong>krajicu Elizabetu</strong>, ali kada se pogledaju fotografije njene prelepe rođake, čini se da je, ipak, izgled nasledila sa strane porodice Spenser!</p>

Кити неодамна се омажи за 62-годишниот милионер Мајкл Луис, на гала свадба во Рим. На нејзината венчавка, оваа убавица носеше фустан со потпис на познатото модно дуо Долче и Габана. Интересно, Кити е модел на оваа модна куќа од 2017 година. Покрај венчаницата од бајките, Кити носеше уште 4 божествени фустани во кои многу жени ширум светот се заљубија…

Кити сега ја објави својата стара фотографија од детството, и едно е јасно: таа изгледа како малата Шарлот! Многумина тврдат дека, по секоја веројатност, Шарлот еден ден ќе личи на Кити …

<p><strong>Princeza Šarlot</strong> liči na svoju prabaku, <strong>krajicu Elizabetu</strong>, ali kada se pogledaju fotografije njene prelepe rođake, čini se da je, ipak, izgled nasledila sa strane porodice Spenser!</p>
  • Тие се како близначки, – принцезата Шарлот ги има гените на семејството Спенсер, – мислев дека ова е малата Шарлот – имаше серија коментари.

Инаку, Кити првпат ги привлече погледите на медиумите во 2007 година кога се појави заедно со принцот Вилијам и Хари на комеморацијата за принцезата Дијана. Неколку години подоцна, таа го искористи присуството и вниманието на социјалните мрежи за активно вклучување во хуманитарни акции и стана амбасадор на „Give Us Time“, која се фокусира на семејствата на војниците и е дел од кампањата „Centerpoint“ за да им помогне на младите луѓе бездомници да се обезбедат себеси и да станат способни за работа и одговорни за себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris