ЕКЛЕРИ ПОЛНЕТИ СО ФИЛ ОД ВАНИЛА И ПРЕЛИЕНИ СО ЧОКОЛАДО! Француски десерт кој мора да го пробате (ВИДЕО)

29 јануари, 2021
Screenshot_1

Сега можете да направите вкусен француски десерт кој се топи во устата

Состојки:

За фил:

4 жолчки

70 гр шеќер

40 g густин

500 мл млеко

2 лажички екстракт од ванила

20 гр путер

За тестото:

100 мл вода

100 мл млеко

1/2 лажиче сол

2 лажички шеќер

80 гр путер

125 гр брашно

3 јајца

малку шеќер во прав да се посипе пред печење (по избор)

За глазура:

200 гр чоколадо за готвење

150 мл слатка павлака

Подготовката погледнете ја во видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris