Еве зошто новогодишната елка во вашиот дом треба да остане украсена што подолго! Научниците идентификуваа еден интересен факт!

7 јануари, 2021
елка

Празнични украси не прават среќни!

Така велат научниците и треба да се почитува. Декорациите за Божиќ создаваат бајка во домот и тоа е убаво чувство што не треба да се избегнува. Светилници, фенери и други украси создаваат магија.

Луѓето кои едвај чекаат да ја украсат елката или да ја украсат целата куќа со украси за празниците се многу посреќни од оние кои не го прават тоа, тврдат психијатри.

Новогодишните украси и новогодишните елки предизвикуваат силни спомени од детството, што предизвикува да се чувствуваме мирни и среќни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris