ФАНТАСТИЧЕН КОЛАЧ СО ЧОКОЛАДО! Неодолив десерт кој БРЗО ќе исчезне од МАСАТА (РЕЦЕПТ)

23 септември, 2021
479335_20210922-142311_f

СОСТОЈКИ:

  • 3 јајца
  • 4 лажици шеќер
  • 50 гр путер
  • 100 гр. чоколадо
  • 200 гр павлака
  • 50 мл јогурт
  • кора од лимон
  • 150 гр брашно
  • 1/2 прашок за пециво
  • 3 лажици пржени сецкани ореви

ПОДГОТОВКА:

Изматете ги белките со шеќерот, додадете го брашното со прашокот за пециво, жолчките, стопениот путер, измешаните павлака и јогурт, рендано чоколадо, кора од лимон и пржени сецкани ореви или лешници.

 Обложете плех со хартија за печење од 22 см.

 Добро соединете ја смесата и ставете ја во плехот за печење и печете на 290 степени Целзиусови околу 35-40 минути.

Кога тортата ќе пожолти извадете ја од рерната. Одозгора можете да ја поросите со шеќер во прав или да ја прелеете со чоколадо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris