Гидра имаше тежок живот, а потоа ја запозна неа…Нема да верувате која е неговата сопруга!

2 јануари, 2021
182043_zikinadinastija2dragomirbojanicgidrahrvatskartl1328585176118333_ls

На Академијата, тој ја запозна својата идна сопруга – Љиљана Контиќ, која е исто така актерка. И тој брак беше кинематографски, не само поради актерската професија, туку и поради содржината.

Познатиот актер Драгомир Гидра Бојаниќ го загуби татко си кога имаше само девет години. Неговата ќерка Јелена Бојаниќ откри детали од детството на нејзиниот татко

-Гидра често се сеќаваше на ноќта кога го одведоа татко му. Ретко зборуваше за тоа, но тоа беше клучна епизода што целосно ќе му го промени животот и ќе го остави сирак после тоа!
Неговата мајка, починала од туберкулоза, а неговиот татко бил уапсен по Втората светска војна.

-Гидра му донесе сендвичи на чуварот за да може да ги однесе кај неговиот татко. Кога стражарот се појавил во палтото на неговиот дедо на третиот ден, Гидра сфатил дека неговиот татко бил убиен. Тој исто така остана на улица на деветгодишна возраст. Еден дедо го зеде него и уште неколку момчиња од улицата и ги однесе на работа во фабрика за конзерви – рече Јелена Бојаниќ.

И тогаш започнува филмската приказна за идната sвездата на филмовите.

Малку побавен од куршумот на Ентони Гидра, тој влегува во драмскиот дел, потоа во аматерскиот театар и на крај во театарот во Крагуевац.

По три години, актерите од театарот Крагуевац собраа пари, му купија костум и билет за Белград за да одат на полагање приемни испити на Академијата.

На Академијата, тој ја запозна својата идна сопруга – Љиљана Контиќ, која е исто така актерка. И тој брак беше кинематографски, не само поради актерската професија, туку и поради содржината.

Раша Плаовиќ им беше кум на венчавката.

Тие се венчаа трипати и се разведоа двапати. Мира Ступица постојано се шегуваше со мајка ми: ‘Вие сте единствената жена што се разведува и останува да живее во куќата со поранешниот сопруг- вели ќерката на Гидра.

Благодарение на неа, Гидра живееше подолго. Живееше брзо, тој беше еден од оние луѓе кои можеа да пијат многу и да бидат забавни и да кажуваат шеги.

На прашањето дали нејзиниот татко се плаши дека на крајот ќе остане запаметен по улогата во „Žikina Dinastija“, Јелена одговори не и додаде дека сите во својата кариера имаат тезги кои стануваат најпопуларниот дел од нивната кариера, но не и единствениот.

Подоцна пристигнуваа сè помали сценарија со секое ново продолжение. Тие импровизираа на сетот. Овие филмови ги потсетуваат луѓето на добро време и ги поврзуваат со минатото. Нема никаква врска со тоа дали е добра или лоша комедија, или е контра или импровизација, тоа е само носталгија за некое време – вели Јелена.

Актерот Петар Божовиќ за Гидра рече: Ги изгубив родителите рано во животот, но подоцна ги стекнав на филм. Во мојот прв филм „Во јазот“ татко ми го играше Гидра. Тоа беше мојата прва и незаборавна средба со него и оттогаш тој е мојот татко. Неговата прекрасна сопруга Љиљана во филмот ‘13. Јули’ беше мајка. После тоа, кога и да ги сретнев, ќе ги гушкав како моите родители, а нивната ќерка ја сметав за помала сестра. Ми недостасуваат – вели Божовиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris