Жените несвесно ја убиваат мажественоста на партнерот: Психологот објаснува како и што да направиме за тој да се чувствува како вистински маж!

2 јануари, 2021
svadja.jpeg

Со несвесно однесување, жените честопати ја убиваат мажественоста на својот партнер, но психологот објаснува дека има решение за тоа.

И мажите и жените поседуваат енергија од двата пола. Тоа зависи од околностите што ќе се манифестираат, но фактите покажуваат дека 80 проценти од мажите почесто ја користат својата машка страна и исто толку жени ја користат својата женственост. Сепак, психологот Љиљана Јагодиќ вели дека секој ден, токму заради нашата женственост, правиме работи што ја попречуваат нивната мажественост.

Критика

Една од причините зошто постојат несогласувања помеѓу мажите и жените е поинакво гледање на проблемот. Кога мажот е во неволја, неговата цел е да го реши веднаш. Една жена сака да разговара и да размислува за многу аспекти на проблемот. Таа се чувствува фрустрирана затоа што тој не ја разбира. И тој е фрустриран затоа што таа чувствува дека не и треба за да го реши проблемот. Кога жената е фрустрирана, таа прибегнува кон критика, и токму тоа го плаши и предизвикува негов отпор. Тогаш тој се повлекува и нема да стори ништо пред да ризикува да не успее во своите намери.

Контрола

Ако сакате да го контролирате вашиот маж, тој ќе се побуни. Ќе поминува повеќе време на работа, со пријатели, гледање спорт… Под ваш притисок, поради мирот во куќата и децата, може да ги почитува вашите правила, но емоционално ќе се дистанцира и ќе ја намали комуникацијата. Неговата главна цел е слобода, да живее без ограничувања и контрола. Сосема спротивна на нашата женска желба да се споиме со некого и да формираме единствена целина.

Одбивање да помогнеме

Интимноста расте кога постои поларитет помеѓу неговата мажественост и вашата женственост. Мажот е најсреќен на светот кога може да и помогне на жената, да ја направи среќна. Ние често го забораваме тоа, затоа не му придаваме значење. Уморни сме од нашите други, секојдневни животни грижи и дилеми. Нашата разиграност, заведување и женска енергија секогаш будат во него сила, посветеност и страст. Колку пати во животот сте решиле непријатна ситуација со една искрена насмевка? Нашата насмевка е најмоќното оружје што го имаме. НИЕ сме тие што го правиме маж со нашата женственост. Нека се чувствуваат силно и способно, вели психологот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris