Марија Шерифовиќ: Најдоброто нешто во животот е да бидеш моја девојка!

2 јануари, 2021
marija-serifovic-foto-nikola-tomic-07-460x0


Секој напредок за подобра состојба на ЛГБТ популацијата е добра вест – рече Марија


Марија Шерифовиќ (36) искрено зборуваше за тоа каква е во емотивна врска, а како што нагласи – сака сè да биде „во ред“ во нејзиниот животен простор.

-И во емотивна врска, се обидувам да ги ставам работите на јасно место. Ми се допаѓа кога тие функционираат според одредени принципи, со кои е многу ретко и тешко, и двајцата партнери да се согласуваат – изјави поп-sвездата.

И покрај сè, верувам дека најдоброто нешто во животот на таа личност ќе биде да биде моја девојка – истакна Шерифовиќ.

Во интервјуто таа коментираше и за можниот закон за истополово партнерство во Србија.


Секој напредок во подобрувањето на ЛГБТ популацијата е добра вест. Секој има право да биде среќен и да го живее својот живот со кого сака. Сè додека работиме и размислуваме во таа насока, јас сум среќна – рече Марија.

Пред неколку дена зборуваше и за мајчинството.

Некаде има информација дека на прво место сакам деца, потоа животни.Кај децата, чиста енергија, љубов. Кај животните лојалност. Мајчинството е сериозна задача и верувам дека би била многу посветена – истакна пејачката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris