7 машки бисери за женското тело: Ќе се насмеете до солзи!

3 јануари, 2021
230783_shutterstock-128188058_ls

Мојот поранешен сопруг сметаше дека менопаузата значи дека твојата матка „излегува“…

Жените ги споделија изјавите на своите партнери на Твитер, шокирани од слушнатото. Повеќето од нив се поврзани со женска анатомија и „оние денови од месецот“.

Мора да признаеме дека барем не насмеаа!

•Само што бев на состанок со човек кој сметаше дека менструацијата трае цел месец. Тој има 28 години. Добро, точно е дека не секоја личност на овој свет може да знае сè, но возрасно лице, па и мажот, треба да знае дека менструацијата трае од 3 до 7 дена месечно, бидејќи ако траеше цел месец, тогаш претпоставувам дека жените би имале цел живот менструација.

•Еднаш слушнав момче кое рече дека жените можат да имаат менструација додека се бремени и дека жената може да добие само на почетокот или на крајот на месецот, никогаш на средина.

•Бев во врска две и пол години кога дечко ми ми рече дека смета дека не можам да мочам додека имам тампон затоа што сето тоа излегува низ истата „дупка“. Во тоа време тој имаше 21 или 22 години.

•Јас познавам некој што сметаше дека жената може да забремени уште еднаш додека е бремена, па може да биде бремена со неколку деца одеднаш. Сега е оженет и има деца. Се прашувам дали некогаш ја сфатил својата грешка?

•Мојот дечко еднаш ме праша дали минувам во менопауза кога му реков дека сум во ПМС… Тој тогаш имаше 19 години.

•Мојот поранешен сопруг сметаше дека менопаузата значи дека вашата матка „излегува“… Тој има 50 години!

•Мојот поранешен сопруг искрено мислеше дека во раните дваесетти години една жена има помалку ребра од маж.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris