СЕКСИ ХОРОСКОП: Кој хороскопски знак во Новата Година ќе ги запали страстите во креветот?!

3 јануари, 2021
shutterstock_1070850842

Човекот мора да има големи и свети вредности, кои ќе го водат.

Страста само по себе не е лоша, ако е комбинирана со љубов. Но, без љубов, таа е многу опасна. Ако сме алчни за сексуални искуства, покрај разни партнери, го загрозуваме и нашето физичко и ментално здравје.

Сексуалноста е длабока сила, која исто така создава соодветни далекусежни врски. Илузорно е да веруваме дека можеме да спиеме со некого токму така, и дека следниот ден сè помина. Ништо не помина. Врските можат да опфатат многу животи.

Ако имаме потешкотии со некого, мислиме дека сите сме на Патот. Не е агресија, но љубовта е најдобра заштита. Нема подобра заштита од љубов.

ОВНОТ наскоро ќе ја изгуби поддршката од Марс и целосно ќе слета. На што трошевте енергија во последните месеци? Пари, секс, совладување на егото и уживање. Време е да ја преземете вистинската работа, љубовната.

ЛАВОВИТЕ се Лавови, и кога (пред) ќе го почувствуваат вистинскиот момент, на сите ќе им го покажат своето вистинско лавско лице. Важно е да се развивате во вистинската насока и да се „оладите“ од прекумерна гордост. Вие сте целосно сексуално задоволни.

СТРЕЛЦИТЕ се во „благодатта на ѕвездите“ и сега тие можат да дадат многу добро, и на себе и на другите. Сите ваши (љубовни?) патувања во странство неславно пропаднаа, до ново известување. Заситени сте од секс тантра. Потребна ви е нова животна мантра.

БИКОТ за неколку дена ќе започне да го чувствува транзитот на Марс преку својот знак. Уран е во Бик од порано, и кога Марс ќе ‘влезе’ во вас, ќе станете страствено експлозивни, што не звучи најздраво. Намалете ги желбите, особено експерименталните сексуални.

ДЕВИЦИТЕ бараат влакно во јајцето и не ја гледаат шумата од дрвјата. Потребен ви е поширок, подлабок и поцелосен увид во реалноста како таква. Нашата душа плаче кога не ја храниме и негуваме. Вашата психо-телесна ренесанса, зависи само од вас.

ЈАРЕЦОТ стоички ги трпи сите проблеми. Најмногу се плашите кога земјата ќе ви се тресе под стапалата, а во тоа сте слични на ‘земните’ Девици и Бикови. Сексологија? Ќе има време и за тие работи. Кога ќе поминат природни непогоди.

БЛИЗНАЦИТЕ се најбрзи од сите. Главата ви се врти од интензивната потера. Правите мала пауза, и продолжувате уште побрзо. Вие имате гориво за сè.

ВАГАТА дише полесно, иако ’грдата реалност’ е распространета. Добрината и убавината на човечкиот дух секогаш победуваат на крајот, и така ќе биде и овој пат. Ги оставивте товарите од минатото, во минатото. Сега сте сè што сте. И, само за да знаете, многу сте секси!

ВОДОЛИИТЕ се лидери на сè ново и футуристичко. Нашите репродуктивни моќи и способности природно се обновуваат самостојно. Емпатијата е прашање на опстанок!

РАКОВИТЕ стануваат свесни за нивната вродена сила. Веќе подолго време не сте во функција, но тоа е веќе минато. Исто така, ги нацртавте своите „емотивни антени“ на површината на реалноста. Вие заслужувате вистинска љубов, грижлива и креативна, страсна и плодна.

СКОРПИИТЕ се инстинктивно храбри и во најтешките ситуации даваат се од себе. Грижете се и чувајте го најблискиот како ваше најголемо богатство. Вие одговорно се грижите за најсиромашните. И имате своја „сексуална чакра“ под (здрава) контрола.

РИБИТЕ се изгубени во просторот и времето и молете му се на Создателот за помош. Не сте сите исти, ве има вас кои сте духовно силни и стабилни и постапувате хумано. Физичките задоволства, вклучително и сексот, во моментов не се првенствено важни фактори за вашиот опстанок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris