Главните трендови за убавина во 2021 година!

6 јануари, 2021
stock-photo-essential-oil-for-beauty-skin-flat-lay-beauty-ingredients-on-a-light-background-top-view-beauty-1111800173_400x0

Ситуацијата со пандемијата се рефлектираше и во светот на убавината, кој полека се стреми кон сè поприроден изглед

Трендовите за кои не се потребни скапи подготовки се популарни оваа година.


Јога за лице – старомоден начин за одржување на еластичноста на кожата. Ем слободен, ем ефикасен.

Скинимализам – нешто сосема ново – скоро незабележлива шминка што значи сјај за усни, трага од маскара или светло руменило. Ознаките кои и даваат на кожата здрав сјај се неопходни.


Домашни производи – маски за лице и коса, креми и бањи што ги правиме дома се најавени како голем тренд оваа година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber