Сите го познаваат како г. Бин, и еве кој всушност е овој комичар и што мисли за неговиот лик!

6 јануари, 2021
atkinson-8-10-2020

Роуан Аткинсон објасни дека му било многу полесно да го игра г. Бин во анимирана серија отколку во филмови затоа што е важен само неговиот глас.

Роуан Аткинсон (65) моментално го снима анимираниот филм „Мистер Бин“, лик кој ја одбележа својата 43-годишна кариера.

На изненадување на многумина, англискиот комичар откри дека не ужива да ја игра таа улога. Роуан го отелотвори смешниот лик во серија филмови од „Мистер Бин“ од 1990 година, „Бин… филм на целосна катастрофа“ до „Мистер Бин на празници“ од 2007 година. Покрај тоа, беше создадена и анимираната серија „Мистер Бин“, која имаше пет сезони.

Но, Аткинсон сега истакна дека тие снимки биле стресни и исцрпувачки за него.

“Откако ја создадовме анимираната телевизиска серија, сега започнавме да работиме на анимираниот филм „Мистер Бин“. Полесно ми е да изведувам лик вокално отколку визуелно” раскажува Роуан.

Актерот, кој е познат по својата глума и стрип агент Џони Инглиш, вели дека не бил изненаден од успехот на неговиот најпознат лик.

Никогаш не сум бил изненаден што Мистер Бин постигнал толку многу слава. Гледањето како возрасните се однесуваат на детски начин без да бидат свесни колку е несоодветно, тоа е многу смешно. Фактот дека комедијата е претежно визуелна отколку вербална значи дека може да постигне меѓународна успех “, раскажа Роуан.

Аткинсон се прослави во 80-тите години како главен лик во стрип серијата „Црна змија“, и вели дека е можно да се снимаат нови продолженија.

“Не е невозможно, но нема да претпоставам кога тоа може да се случи.”Црна змија” ја претставува креативната енергија што сите ја имавме во 80-тите години. Не би било лесно да се копира тоа 30 години подоцна”, рече актерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris