ГОДИШНИОТ ХОРОСКОП ЗА ФИНАНСИИ ЗА 2021 ГОДИНА: Некој ќе има планина со пари, некој во стечај

23 јануари, 2021
potkovica-buba-mara-detelina_1000x0

Овен

На почетокот на јануари, Венера ќе влезе во знакот на Јарец и во вашето поле на работа и кариера, а на почетокот на годината ќе ви донесе можност да остварите солиден приход со лансирање големи проекти како што се градежништвото. Успехот ве очекува преку архитектурата и дизајнот. Марс ќе влезе во знакот на Бик и ќе направи плоштад со Сатурн, кој ќе ве оптерети финансиски затоа што ќе имате големи инвестиции и трошоци. Бидете внимателни во постапувањето со пари до март. Ова не е одлична година за пари, но не грижете се, постојат работи што можете да ги направите за да ги подобрите. На почетокот на годината ќе почувствувате дека немате доволно пари за сè што сакате. Но, веќе во април, Јупитер пристигнува во вашиот знак и носи промена што ќе ја подобри вашата ситуација. Средината на годината, до септември, е време да се справите со тешкотиите и да отворите нови можности за заработка.Од ноември, ќе работите повеќе, но исто така ќе имате многу повеќе пари отколку на почетокот на годината. Бидете вредни и тоа ќе ви се исплати.

Бик

Во текот на 2021 година, Сатурн ќе помине низ знакот на Водолија и вашето поле на работа и кариера. Бидејќи Сатурн е силен тука сам, тоа ќе ви отвори нови можности да започнете големи и долгорочни проекти, додека претпоставените ќе ви доверат повисоки нивоа на одговорност. Самиот почеток на годината ќе ви донесе многу динамика. Годината ја започнувате со високи трошоци, а можно е некој да ве праша за заем. Размислете внимателно за тоа дали имате доверба во таа личност и дали парите можат да се „мешаат“ во вашата врска на неповолен начин.Најдобрите моменти за промени во кариерата ќе бидат во април, мај и јуни, доколку размислувате за подобро платена работа. Ако се соочувате со голем трошок, знајте дека јули и септември ќе бидат најдобрите месеци кога станува збор за „дебелината“ на вашиот паричник. Уживајте во тоа, но испланирајте сè добро, бидејќи во ноември следуваат повеќе трошоци.

Близнаци

Новата 2021 година започнува со нови предизвици. Јупитер, кој владее со вашето поле на работа и кариера, ќе направи плоштад со Уран во средината на јануари. Идеите, приодите и другите методи што сте се обиделе да ги вметнете во вашиот начин на работа нема да ви ги донесат очекуваните резултати. Ќе наидете на разни упади и одвлекување на вниманието од луѓе на кои нема да можете да им влезете во трага, што многу ќе ве забави во постигнувањето на планираните цели. Ќе ви недостасува поддршка од експерти.Влегувате во 2021 година во одлична ситуација, а веќе во јануари, потрудете се за понатамошно подобрување. Февруари исто така ќе биде одличен за пари, но другите месеци ќе бараат стратегија од вас – пресметајте каде „протекуваат“ парите, затоа што ќе ви требаат, ова ќе биде возбудлива година. Ако заштедите малку повеќе во средината на годината, конечно ќе можете да си дозволите нешто големо што отсекогаш сте го посакувале на есен. Нов автомобил? Егзотично патување? Нешто трето? Знаете и ќе знаете како да ја испланирате финансиската основа за тоа.


Рак

Ќе имате „волшебен допир“ кога се во прашање пари оваа година! Ќе има доволно во секое време, и за тоа мора да се заблагодарите на себе и на вашето планирање. Домашен буџет или да барате проекти од страна што носат одлични резултати? Раковите се шампиони за ова. Ракот на парите гледа како на оклоп, важно е да ги има, да се доволно за добри работи и за евентуална одбрана од лоши работи.

Лав

Лавовите сакаат да трошат, но не сакаат премногу да сметаат колку пари остануваат за ова или она. Сепак, тие ќе мора да се грижат во 2021 година, за да не завршат во долгови. Креативни, талентирани, вистински водачи полни со самодоверба, на Лавовите не им се допаѓа кога некој ќе им каже дека немаат пари колку што треба. Но, слушнете во 2021 година некој што ве советува, било да е тоа партнер или член на семејство. Ќе заработите доволно, но не дозволувајте да ве понесе креативна енергија и да трошите премногу на некоја голема, важна работа.

Девица

Почетокот на годината е поволенза развој на полето на услуги и обид за развој на нова услуга. Ова може да биде нешто поврзано со информации, апликации за испорака или некој вид е-продавница. Бидете внимателни затоа што Јупитер ќе направи плоштад со Уран, што ќе ви ја отежне соработката со странски земји. Ќе наидете на потешкотии ако се занимавате со патувања, превоз или образование. Секогаш внимателни Девиците влегуваат во 2021 година со добро направена пресметка. И така треба да остане! Нема да има премногу непредвидени трошоци, но пролетта е моментот кога ќе сакате да потрошите поголема сума пари. Бидете внимателни кога инвестирате, пролетта не е најсреќниот момент и подобро да бидете трпеливи.Ако му одолеете на тоа искушение, 2021 година е фантастична година кога станува збор за парите. Не секој е толку добар во планирањето како што сте вие, па затоа на крајот на годината, проверете дали парите не се предмет на поголема дискусија со блиска личност. Разберете дека тие едноставно не размислуваат како вас. Можеби Лав е во хороскоп?


Вага

Како и секогаш, Вагите сакаат да живеат на високи нозе, но не секогаш има доволно пари за да се постигне тоа. Ваги, знајте дека во 2021 година, доаѓа возбудлива деловна можност што конечно ќе ви овозможи да блеснете и да имате сè.

Шкорпија

Новата 2021 година започнува со влегувањето на Марс во знакот на Бик, каде што е во егзил, и тоа ви носи тешкотии во областа на публицитетот и во односите со деловните партнери. Марс ќе направи плоштад со Сатурн, што ќе ве забави во развојот на големи проекти, особено ако се занимавате со градежништво или индустрија. Јупитер ќе направи плоштад со Уран и тоа ќе ви донесе неочекувани несогласувања со деловните партнери кои негативно ќе влијаат на вашата финансиска состојба. Знакот кој совршено управува со финансиите во 2021 година ќе има можност да го зголеми своето богатство! Скорпии, на почетокот на годината ќе бидете „опседнати“ со тоа како да заработите повеќе. Вашиот аналитички пристап кон сè ќе ви овозможи да ја изберете вистинската можност од повеќе што ви се даваат. Прифатете го, тоа веројатно ќе се случи или во март или во мај, а барем кога станува збор за финансиите, ќе бидете „на врвот на светот“. Некој ќе се обиде да се меша во начинот на управување со парите, особено во средината на годината, но не дозволувајте тоа да се случи, вие најдобро знаете што правите.

horoskop

Стрелец

Новата 2021 година започнува со напнати аспекти за вас. Марс ќе направи плоштад со Сатурн, што ќе ви отежне да преговарате за нови големи и долгорочни проекти, а исто така ќе наидете на потешкотии во областа на сообраќајот и трговијата. Јупитер ќе направи плоштад со Уран и ќе доведе до неочекуван застој и разни тешкотии во вашиот обид да ја проширите понудата на вашите услуги. Ќе наидете на потешкотии доколку работите со јавни работи, право, рекламни услуги и застапување. Иако можете да претерате, 2021 година е година кога ќе можете паметно да управувате со вашите пари. За стрелците, парите не се, како Ракот, важни за чувството на сигурност и вредност. Стрелецот на парите гледа како на „пасош“ за ослободување од дисциплината што ја чувствува. Избегнувајте поголеми трошоци во март и септември, тогаш ѕвездите не се во ваша корист.


Јарец

Новата 2021 година започнува со влегувањето на Марс во знакот на Бик, каде што е во егзил и каде ќе направи плоштад со Сатурн и спој со Уран. Ова ве предупредува да избегнувате ризични инвестиции затоа што ќе бидете склони да го направите тоа несовесно, неочекувано и понесено од моментот, но лесно може да ви предизвика сериозни загуби. Не е препорачливо да започнете нови големи бизниси. Јупитер ќе направи плоштад со Уран и уште повеќе ќе ве испровоцира да започнете ризични бизниси за кои се потребни големи инвестиции. Претпазливите Јарци во 2021 година ќе имаат доволно пари. Важно е тие да не позајмуваат никому, особено членовите на семејството кои бараат пари и да не сакаат да кажат точно за што им се потребни , Вие најдобро знаете каков е вашиот план, не дозволувајте никој да ве убеди дека сте премногу штедливи. Веќе на почетокот на годината, во јануари, ќе имате можност да работите за повеќе пари и да внимавате на поголемите трошоци во април и октомври.

Водолија

Новата 2021 година ќе започне со влегувањето на Марс, кој управува со вашето поле на работа во знакот на Бик, каде што е во егзил. Марс ќе направи плоштад со Сатурн и спој со Уран. Ќе бидете повеќе ориентирани кон работата од дома и активно ќе барате начин да започнете сопствен бизнис, но нема да ја имате потребната поддршка и ресурси. Водолиите се премногу насочени кон своите соништа и фантазии, за да се занимаваат со мали нешта како пари. Не дозволувајте тоа да ве влече за да бидете невнимателни во 2021 година, бидејќи ова не е идеална година за вас кога станува збор за финансиите.

horoskop

Риба

Новата 2021 година започнува со влегувањето на Марс во знакот на Бик, каде што тој е во егзил и слаб. Ова ќе ви донесе големи предизвици во областа на трговијата, сообраќајот и комуникациите. Ќе имате најмногу потешкотии од невидливи извори, преку конкуренција до тајни непријатели кои ќе заговараат зад грб поради плоштадот на Марс со Сатурн. Однадвор, Рибите ќе гледаат на другите како да немаат идеја што прават со парите во 2021 година. Но, немојте да бидете измамени, Рибите имаат план, едноставно не им изгледа логично на другите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris