ХОРОСКОП ЗА 30-ТИ МАРТ: Близнаците се на праг на промена, а на Лавот ќе му се исполни желба

30 март, 2021
08066c51384f06122a7a4d2b0940495c9a00f271

ОВЕН

Вие прифаќате нови деловни обврски што досега не сте имале можност да ги извршите. Имате можност да работите со луѓе кои можеби сметаат дека вашиот начин на работа е премногу конзервативен. Ако истраете во своите намери, ќе бидете наградени за вашите напори.

БИК

Стравувањата се провлекоа во вашето срце. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што вредите како личност или е тоа затоа што имате моќ да им дозволите нешто, дури и материјално. Одговорот на оваа дилема мора да го барате во дното на душата што го знае одговорот.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте на прагот на промена што завршува една фаза од вашиот живот. Не очекувајте брзи поправки бидејќи трансформацијата ќе трае некое време. Покрај тоа, пред вас имате контакт со постара личност која внесува добри можности и важни животни лекции во вашиот живот.

РАК

Никој не сака пауза како вас. Семејните собири и дружењето со членовите на семејството ќе ги наполнат вашите батерии за следниот период. На кратко, невниманието може да биде прекинато со вознемирувачки вести кои ви доаѓаат од странство.

ЛАВ

Постои можност да се оствари вашата желба за промена на работното место. Грижете се, мора да бидете свесни дека ако го направите тоа, тогаш влегувате во сосема нов живот, по што нема враќање на стариот. Размислете дали ова е токму она што го сакате.

ДЕВИЦА

Не ви се допаѓа доминацијата на саканата личност и не земате предвид дека таквата врска е предизвикана од вашето повлекување. Можеби мислите дека другата страна самите го насочиле тоа. Не залажувајте се себе си и другите, дозволувајќи им на раководството да ве совлада и целата одговорност што оди со тоа.

ВАГА

Што и да започнете, ќе заврши во хаос. Најдобро е за вас да ги избегнете сите ситуации во кои би повеле. Ако користите автомобил за да ја завршите својата работа, не одете никаде пред да посетите автомеханичар.

ШКОРПИЈА

Вие сте целосно отсутни. Преокупирани сте со грижи што сами сте ги смислиле и решавате проблеми што сè уште не се појавиле. Вашето однесување на работа може да ве чини многу ако не започнете на време и не ја одделите реалноста од вашата фантазија.

СТРЕЛЕЦ

Ја барате секоја можност повторно да се наметнете на пазарот на кој работите. Напорот ќе биде награден, но на несоодветен начин. Поради прекумерната желба да се однесе нешто до крај, резултатот на крајот станува ирелевантен за вас.

ЈАРЕЦ

Немате рационално објаснување зошто ја пропуштивте деловната понуда што сега ја пропуштивте. Во врска со ова, ве чека разговор во кој нема да ви биде пријатно. Ќе добиете нова шанса ако сте подготвени да поднесете критики и да понудите логично оправдување.

ВОДОЛИЈА

Вашиот став кон обврските не е на највисоко ниво. Соработниците ве покриваат, но тоа нема да трае вечно. Променете го вашиот став, извршете ја работата поодговорно и без непотребни разговори за да не ви предизвикуваат вашите шеги негативни последици.

РИБА

Наједноставните активности, кои, патем, бараат малку напор, денес се изведуваат со голема тешкотија. Не е лошо да размислите за одложување на сè за друг ден, бидејќи грч што не успеете да го надминете ќе произведе грешки што се недопуштени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber