Хороскопски знаци кои најверојатно ќе ја прекинат романсата на почетокот на 2021 година

8 јануари, 2021
20656212005ff6e4c901485412016648_w640

Колку и да е радосна сезоната на празници и исполнета со добри очекувања, за некои луѓе може да биде доста стресна.

Новата година носи со себе многу предизвици, покренува нерешени прашања и проблеми, а исто така може да биде причина за раскинување ако работите во врската не функционираат како што треба подолго време. Дури и многу малите несогласувања во овој период може да се толкуваат како големи проблеми, несовладливи и вредни за кршење. Од астролошка гледна точка, 3 знаци нема да се двоумат да ја прекинат љубовната врска ако има проблеми во неа за време на празниците.

БИК

Оваа празнична сезона, Сатурн ќе започне да менува знаци и да формира квадрат со Бикот. Секогаш кога две планети се оддалечени 90 степени во Зодијакот, за нив се вели дека се на квадрат, што обично не е добро. Поради ваквата состојба, квадратните планети почнуваат да се иритираат едни со други, а тоа особено се гледа во инаку многу мирниот Бик. Ќе биде потребна силна волја за Бикот да се спротивстави на искушението и да не ја прекине врската дека повеќе не ја гледа иднината.

ЛАВ

За време на празниците, Сатурн ќе нападне друг знак. Тоа е Лавот, инаку многу весел и пријателски расположен. И додека Лавот е тој што претставува романса, креативност и забава, Сатурн е тој што значи време, напор и упорност. Ова ќе биде отежнувачки период за Лавот бидејќи тој ќе започне да се чувствува ограничен и угнетуван во врската во која е. Лавот најверојатно ќе заклучи дека дадената врска повеќе не го забавува.

ВОДОЛИЈА

Водолијата е интересен случај бидејќи Сатурн ќе се всели во нејзиниот знак за време на празниците. Ова не мора да доведе до колапс на врската во која се наоѓа Водолијата, но сигурно ќе го отежне одржувањето. Водолијата ќе почувствува неверојатен притисок во врската, со секој нов ден и предизвик што следува. Сатурн ќе ги натера сите Водолии да ги преиспитаат своите цели и во врската ќе останат само оние чија врска е најстабилна. Сè друго ќе згасне.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber