Хранете се вака 4 недели и вишокот килограми и киселоста на организмот ќе исчезнат: Совет за жените!

8 февруари, 2021
240915_shutterstock-1519410155_ls

Киселоста на телото може да предизвика здравствени проблеми кои можат да го уништат животот на секое живо суштество. Киселоста и дебелината на телото некако одат рака под рака. Сепак, правилната исхрана може да реши многу здравствени проблеми

Следете ја оваа диета 4 недели и ослободете се од вишокот килограми, но доведете го вашето тело во правилен „работен режим“:

  1. Јадете само здрави производи: сокови од зеленчук, свеж зеленчук, авокадо, хелјда и просо, домашни јајца, масна риба.
  2. Комбинирајте ја храната правилно – јадете скроб, животински протеини и овошје одделно.
  3. Зголемете го времето помеѓу оброците. Постои храна што се вари полесно наутро (незасладено овошје, свеж зеленчук).
  4. Вежбање, теретана, сауна го чистат организмот од токсини преку пот.
  5. Пијте вода во големи количини и пешачете најмалку 6 километри секој ден.

НЕ јадете ја следната храна: шеќер, житарици, мешунки, слатки овошја, ореви и суво овошје, месо, пастеризирани млечни производи, алкохол.

Бидете сигурни да пиете сокови од свеж зеленчук со билки секој ден, по можност на празен стомак. Пробиотиците, кои вклучуваат лук, зачини и масло од оригано, се одлични во борбата против габите, како и киселоста на телото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber