И покрај пандемијата на вирусoт, тие сепак се среќни: Ова се 5-те најсреќни земји во Светот!

21 април, 2021
8affda2e627f44eb051516b811bd9e9378ee5c62

И покрај пандемијата која трае повеќе од една година, некои земји можат да се пофалат дека ниту оваа состојба не ги потресе да бидат среќни.

Ако сте се прашувале како напредувал Светот околу вас во целото ова лудило, еве список на првите пет земји кои сѐ уште се прилично среќни, и покрај сè.

1. Финска

Финска е повторно водечката најсреќна земја во Светот. Всушност, ова е четврта година по ред за нордиската земја. Со едни од најдобрите образовни системи во Светот, земјата е посреќна од другите веќе подолго време. Од денес, државата планира повторно да ги отвори своите ресторани и да го забрза процесот на вакцинација, бидејќи гледа пад на бројот на позитивни случаи.


2. Данска

Друга нордиска земја на списокот, Данска е позната по тоа што е на врвот во однос на очекуваниот животен век и социјалната поддршка. Данска исто така има еден од најпознатите пријателски велосипедистички градови во Светот. Други фактори исто така влегуваат во игра за да придонесат за нејзината среќа. Можеби патувањето во оваа среќна земја ќе ве расположи.


3. Швајцарија

Швајцарија е рај за патниците. Земјата се претстави исклучително добро на годинешното рангирање, бидејќи напредуваше за три места. Со нив, народот гласа за повеќето одлуки, дури и ако одлучи за бројот на слободни денови за работниците. Швајцарскиот празник е, се разбира, еден од најпосакуваните празници за секој патник, а сега знаете дека со избор на посета на овој рај, ќе можете да бидете многу посреќни.


4. Исланд

Земја што издигнува просперитет, Исланд е секако една од најубавите земји за посета, а да не спомнувам, една од најсреќните. Познато е дека нацијата привлекува бројни посетители секоја година и успешно успеа да остане една од најнапредните нации во светот. Пред се, Исланѓаните сметаат дека секогаш можат да се потпрат на Исланѓанец кога работите ќе станат груби; не е тоа неверојатно?

5. Норвешка

Според извештајот на УНИЦЕФ од 2013 година, холандските деца се најсреќни во Светот. Зарем тоа не кажува нешто за земјата? Нацијата останува високо на скалилата на среќата од 2005 година, што е одлична работа. Доволно е тешко да се одржи таквата ранг-листа од година во година, но овој вид постојаност е само исклучителен. Па, зошто да не ги однесете вашите деца на одмор во оваа прекрасна земја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris