Истражувачите предупредуваат: Уживајте додека можете! Повеќе нема да имаме шанса да ја јадеме оваа храна!?

27 јануари, 2021
5b5ae26585600a252a089170_1000x0

Просечна личност повеќе нема да може да купува некои од производите што денес се популарни затоа што ќе станат премногу ретки или скапи

Постојат тврдења и мислења дека просечен човек повеќе нема да може да купи некои од производите што денес се популарни затоа што ќе станат премногу ретки или скапи.

Веб-страницата „Bright Side“ известува дека во блиска иднина ќе живееме во помалку вкусен свет, доколку нешто не се промени нагло и драстично.

Тие направија список на 10 производи кои беа обележани како „храна во опасност“. Повеќето од нив имаат потенцијал да станат премногу оскудни за човечката раса во следните години. Пред да ја погледнете листата, кој производ најмногу би ви недостасувал?

10. Чоколадо

9. Чај

8. Мед

7. Ориз

6. Овошје од овоштарник

5. Јаворов сируп

4. Кафе

3. Пченица

2. Кикирики

1. Пиво

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber