Истражувањето покажа: За овие ПОЗИ мечтае секој маж! 800 од нив се изјаснија!

25 јануари, 2021
27864-800x533

Истражувањата, меѓу жените и мажите, кога станува збор за сексот, се многу чести.

Прашањата што се поставуваат се различни.

И, се разбира, тоа зависи од темата на истражувањето.

Едно списание спроведе истражување во кое учествуваа 800 мажи.

Тие мораа да одговорат на многу едноставно прашање, а тоа се нивните омилени пози.

Според резултатите од истражувањето, ова се првите три:

Doggy Style

Жената е наведната на креветот или на подот, а мажот е зад неа. Оваа е позата, во која мажот го диктира темпото.

Каубојка

Мажот лежи на грб, а жената седи или клечи над него. Во оваа позиција доминира жената и движењата го диктираат темпото.

Мисионерска

Жената лежи на грб со раширени нозе, а мажот е наведнат над неа. Во оваа позиција доминира мажот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber